ویزای یونان

 

 

یونان به دلیل برخورداری از قدمت تاریخی و فرهنگی دارای جاذبه‌های بی‌نظیری است. علاوه بر جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی، هزینه سفر به یونان نسبت به سایر کشورهای اروپایی مقرون به صرفه‌تر است و از این رو،گردشگران از سراسر دنیا برای لذت بردن از سواحل آفتابی و سفری به گذشته در شهرهای قدیمی، به یونان سفر می‌کنند؛ در نتیجه، یونان یکی از برترین مقصدهای گردشگری در سطح اروپا به شمار می‌رود.

انواع ویزای یونان:

ویزای یونان همانند سایر کشور های عضو شینگن دارای انواع مختلفی از ویزا ها میباشد.از جمله ویزا های صادر شده از سفارت یونان در تهران میتوان به ویزاهای توریستی، که مخصوص گردشگران و افرادی که قصد سفر توریستی به یونان را دارند میباشد و همچنین افرادی که با دعوتنامه خویشا وندی و یا از طریق شخص یونانی  دعوت شده اند را شامل میشود. در ادامه مطلب مدارک مورد نیاز و نحوه درخواست ویزای توریستی یونان را خواهیم گفت.

نوع دیگری از ویزای کشور یونان، ویزای تجاری و کاری، این کشور میباشد.این نوع ویزا ها مخصوص افرادی که با هدف تجارت و بیزینس سفر میکنند را شامل میشود.ویزاهای تجاری یونان با توجه به دعوتنامه تجاری از شرکت و یا ارگان مشخصی ارسال شده و با توجه به درخواست از آن سفارت صادر میگردد.در خصوص نحوه درخواست و تعیین وقت سفارت یونان ودریافت ویزای تجاری یونان در ادامه مطلب و در بخش نحوه درخواست وقت سفارت یونان و ویزای یونان در تهران توضیح خواهیم داد.

ویزای دانشجویی کشور یونان که جهت تحصیل در دانشگاههای یونان صادر میگردد و حتما بدرخواست و دعوتنامه دانشگاه و یا مرکز آموزی نیاز دارد.

ویزای بومی و ملی کشور یونان نیز از نوع دیگری از ویزا ها میباشد و از طریق سفارت یونان در تهران صادر میگردد.این ویزا مختص افرادی میباشد که قصد اقامت بیشتر از ۹۰ روز و یا بیشتر از آن را دارند. به طور مثال از این ویزا جهت اقامت در کشور یونان مخصوص افرادی که با فرد یونانی ازدواج کرده باشند.

  • مدارک مورد نیاز جهت وقت سفارت یونان و ویزای یونان:

مدارک مورد نیاز جهت تعیین وقت در کلیه انواع ویزا یکسان میباشد.همانطور که میدانید قبل از مراجعه به سفارت یونان در تهران گرفتن وقت قبلی الزامیست.فقط کافیست اطلاعات گذرنامه خود را و همچنین فرم اطلاعات شما به زبان فارسی پر کرده و به آژانس مسافرتی سفری دیگر ارسال فرمایید.

فرم مشخصات فردی از اینجا قابل دریافت میباشد.

پس از تعیین وقت مصاحبه مدارک مورد نیاز جهت انواع ویزا را آماده کرده و در روز تعیین شده به سفارت جهت انجام امور انگشتنگاری و تحویل مدارک مراجعه خواهید نمود.در ادامه مطلب مدارک مورد نیاز جهت ویزای یونان را مطالعه فرمایید.

مدارک مورد نیاز درخواست روادید:

شناسنامه متقاضی

گواهی اشتغالی به کار

لیست بیمه کارمندی از محل فعالیت

حکم بازنشستگی ( در صورتی که بازنشست میباشد)

تمامی مدارک فوق میبایستی به زبان انگلیسی ترجمه شده و توسط دادگستری و وزارت امور خارجه ممهور گردد

گذرنامه کنونی و گذرنامه های قبلی به انضمام فتوکپی صفحه هایی که روادید شنگن در آن درج شده است

نامه رسمی بانک مبنی بر وضغیت حساب (به زبان انگلیسی صادر شود)

رزرو بلیط و هتل (توسط آژانس سفری دیگر انجام میشود)

بیمه نامه مسافرتی (فتوکپی) (توسط آژانس سفری دیگر انجام میشود)

یک قطعه عکس رنگی جدید

فرم درخواست تکمیل شده (توسط آژانس سفری دیگر انجام میشود)

در خصوص ویزا های تجاری علاوه بر موارد فوق دعوتنامه تجاری نیز افزوده میشود

ودر خصوص ویزای دانشجویی و تحصیلی که از کنسولگری یونان باید دریافت کنیدشامل موارد زیر نیز میباشند.

گواهی نامه از حمایت مالی( اثبات منابع مالی)

گواهی عدم سو پیشینه

گواهی سلامت

ریز نمرات تحصیلی

گواهینامه زبان

نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه­های یونان

درخواست کنندگان ویزای یونان میبایستی تمامی مدارک فوق را شخصا به سفارت تحویل نمایند چنانچه دفتر کنسولگری سفارت یونان لازم بداند، این حق را دارد که درخواست بلیط و هتل خریداری شده به انضمام رسید خرید از هتل بنماید.