ویزای هلند

 

 

هُلندکشوری است کوچک از قلمروهای پادشاهی هلند در شمال غربی اروپا با شانزده و نیم میلیون جمعیت که بیشترشان مسیحی پروتستان هستند. جمعیت مسلمانان هلند نزدیک به یک میلیون نفراست. پایتخت هلند شهرآمستردام است، اما به منظور تمرکززدایی بسیاری از وزارتخانه‌ها و سفارتخانه‌ها در شهر لاهه یا پیرامون آن مستقر شده‌اند. هلند بخش اصلی و اروپایی پادشاهی هلند به‌شمار می‌رود که جزایری را درآمریکای مرکزی نیز شامل می‌شود. هلند از شرق با آلمان همسایه‌است و از جنوب با بلژیک و از غرب نیز از طریق دریا با بریتانیا هم‌جوار است. بندر روتردام دومین شهر بزرگ هلند است و از نظر مساحت و تعداد اسکله‌هایی که دارد، بزرگ‌ترین بندر اروپا نیز به‌شمار می‌رود.

۲۵ درصد از زمین‌های کشور هلند پایین‌تر از سطح دریای آزاد قرار دارد و ۲۱ درصد از جمعیت آن در این مناطق زندگی می‌کنند.

مدارک مورد نیاز ویزای هلند:

۱ . معرفی نامه خطاب به سفارت هلند به زبان انگلیسی از یک سازمان دولتی و یا وابسته به دولت و یا انجمن صنفی یا شرکت خصوصی که در آن مشغول به کار می باشید ،حاوی اطلاعاتی از قبیل نام و نام خانوادگی متقاضی، پست سازمانی وی در شرکت، دلیل و زمان سفر (به همراه یک نسخه کپی از آن).

۲ . اصل گذرنامه معتبر با حداقل ۷ ماه اعتبار از تاریخ برگشت تور امضا شده ( به همراه کپی از صفحات اول و دوم و سوم و چهارم) و کپی از ویزاهای شنگن قبلی، ویزای کانادا، آمریکا، استرالیا و انگلستان در صورت دارا بودن و اصل پاسپورت قبلی

۳ . ۲ قطعه عکس ۴ * ۳/۵ کاملاٌ جدید ، ۷۰% چهره سر شانه به بالا رنگی با زمینه سفید و بدون لبخند از روبرو متفاوت با پاسپورت و ویزاهای شینگن قبلی

۴ . اصل شناسنامه و ترجمه تمام صفحات شناسنامه

نکات مهم در مورد ویزای هلند :

الف) پرینت حساب بانکی به زبان انگلیسی به نام مسافر مربوط به ۳ ماه گذشته با مانده حساب بالای ۴۰ میلیون تومان با مهر و امضا بانک مربوطه (پرینت را حداکثر یک هفته قبل از رفتن به سفارت تهیه نمایید)

ب) ارائه سند مالکیت که به نام متقاضی و یا همسر متقاضی باشد.( با ترجمه به زبان انگلیسی)

ج) در صورت سفر فرزند زیر ۱۸ سال با یکی از اولیا، موافقت محضری پدر یا مادری که در ایران می ماند جهت خروج فرزند از کشور و همچنین گواهی امضا برای سفر به هلند ضروری می باشد در این رضایت نامه تاریخ سفر و اسم کشور باید ذکر شود و سپس ترجمه شود، امضای فرم درخواست فرزندان زیر ۱۸ سال توسط پدر و مادر الزامی است.

 حداقل زمان لازم برای رسیدگی به درخواست روادید ۱۴ روز می باشد که در این ۱۴ روز اصل پاسپورت شما نزد سفارت می ماند و نمی توانید سفر خارجی دیگری داشته باشد، لطفا جهت برنامه ریزی این موضوع را مد نظر داشته باشید.