ویزای نروژ

کشور پادشاهی نروژ یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی است که بالاترین استانداردهای زندگی را دارد. پایتخت‌ کشور نروژ، شهر اسلو است‌ که‌ حدود شش صد هزار نفر جمعیت دارد. این کشور با کشورهای سوئد، فنلاند و روسیه همسایه است. پس از جنگ جهانی دوم، نروژ رشد اقتصادی سریعی را تجربه کرد. رشدی که امروزه نروژ را به یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان تبدیل کرده است. این کشور همچنین در سال ۲۰۰۷ میلادی به عنوان آرام‌ترین کشور جهان شناخته شد.

نروژ کشوری کوهستانی است‌. قسمت‌ عمده‌ای از اراضی نروژ حتی در منطقه‌ کوهستانی پوشیده‌ از جنگل‌ است‌. چوب‌ این‌ جنگلها منبع‌ درآمد خوبی‌ برای‌ کشور نروژ به‌ شمار می‌آید. کشور نروژ از سه‌ طرف‌ به‌ دریا راه‌ دارد و بسیاری از رودهایی که‌ به دریای شمالی و دریای بالتیک‌ می ریزند از این‌ کشور عبور می کنند.

مدارک موردنیاز برای ویزای توریستی نروژ:

  • اصل و فتوکپی گذرنامه (گذرنامه باید حداقل سه ماه بعد از خروج از محدوده شنگن اعتبار داشته باشد و حداقل دوبرگه خالی داشته باشد.)
  • ویزاهای قبلی شنگن، امریکا، کانادا و یا انگلیس با مهر ورود و خروج
  • یک قطعه عکس جدید (فقط ظرف سه ماه گذشته گرفته شده باشد) سه در چهار ، رنگی با زمینه سفید
  • اصل گارانتی فرم برای هر فرد متقاضی که توسط پلیس نروژ تایید شده باشد. تاریخ ورود و خروج سفر متقاضی در آن درج شده باشد به همراه کپی آن. توجه داشته باشید که هر متقاضی باید اصل گارانتی فرم مجزا داشته باشد و یا اینکه اصل گواهی بانکی متقاضی که موجودی آن به ازای هر روز اقامت در نروژ معادل ۶۰ یورو باشد. (بطور مثال برای اقامت ۹۰ روزه معادل ۵۴۰۰ یورو در حساب موجود باشد.)
  • دعوتنامه از طرف میزبان برای آن دسته از متقاضیان ویزای نروژ که قصد دارند خانواده درجه ۲ و۳ (مانند عمه، دایی، عمو، پسر/دخترخاله/دایی/عمو/عمه) و یا دوست خود را ملاقات کنند. اسامی تمام افراد دعوت شده ذکر شود و شرح کامل از علت سفر و زمان سفر به همراه امضاء دعوت کننده (کپی به تعداد افراد متقاضی)
  • ترجمه شناسنامه شخص متقاضی (کپی ترجمه ها و صفحات فارسی شناسنامه)
  • درصورتیکه تمامی اطلاعات مربوط به فرزندان/همسر/ازدواج/طلاق و یا فوت در شناسنامه قید نشده باشد، شخص متقاضی باید شناسنامه همسر/فرزندان مدارک مربوط به ازدواج / طلاق /فوت را ارائه دهد.
  • مدرک جهت اثبات رابطه خویشاوندی با فرد میزبان در نروژ
  • اصل مدارک شغلی (گواهی اشتغال به کار – نامه اشتغال به تحصیل)

مدارک لازم برای ویزای تجاری یا شرکت در کنفرانس نروژ:

·         پر کردن فرم تقاضای ویزای نروژ

·         یک قطعه عکس جدید ۳*۴

·         اصل و کپی صفحه اول گذرنامه گذرنامه باید حداقل سه ماه بعد از خروج از محدوده شنگن اعتبار داشته باشد و حداقل دو برگه خالی داشته باشد.

·         ویزاهای قبلی شنگن، آمریکا، کانادا و یا انگلیس با مهر های ورود و خروج

·         دعوتنامه معتبر از شرکت

·         درصورتیکه تمامی اطلاعات مربوط به فرزندان/همسر/ازدواج/طلاق و یا فوت در شناسنامه قید نشده باشد، شخص متقاضی باید شناسنامه همسر/فرزندان–مدارک مربوط به ازدواج / طلاق /فوت را ارائه دهد.

·         مدارک شغلی

·         رزرواسیون هتل یا مدرک لازم جهت اثبات محل سکونت در نروژ

·         مدراک ثبت نام جهت شرکت در کنفرانس/کنگره و پرداخت کلیه هزینه ها مربوطه

·         درصورتیکه قصد سفر به سایر کشورهای شنگن را دارید مدارک مربوطه به سفر (دعوتنامه از طرف میزبان در کشور مربوطه)

·         مدارک برای اثبات وضعیت مالی متقاضی

·         سه فیش آخر حقوق / بازنشستگی

·         نامه رسمی از طرف بانک (پرینت حساب بانکی قابل قبول نمی باشد)

·         بیمه مسافرتی به مدت سفر به همراه کپی

·         مدارک مالکیت