مقالات

۲۸

مرداد
۱۳۹۷

ویزای مولتی کانادا

ارسال شده توسط: admin/ 4348 ۰

اگر از متقاضیان ویزای مولتی کانادا هستید حتما نام ویزای مولتیپل یا  ویزای ۵ ساله کانادا را شنیده اید و باید در این مورد بیشتر بدانید ویزای مولتی کانادا ۵ ساله کانادا چیست و چه مزایایی دارد؟ همچنین برای اخذ این نوع ویزای کانادا چه مدارکی نیاز دارید که در اینجا توضیحاتی کامل برای شما شرح میدهیم:

ویزای طولانی مدت چندگانه یا Multiple-Entry نوعی از ویزاست که دارای دو مزیت مهم است که در اینجا برای شما توضیح خواهیم داد:

اخذ ویزای مولتی کانادا یا ویزای ۵ ساله کانادا در آژانس مسافرتی خط سیر پرواز تضمینی است.

 

مزیت های ویزای بلند مدت مولتی ۵ ساله کانادا

 

۱٫اولین مزیت ویزای مولتی کانادا این است که به دارنده ویزا این اجازه را می دهد که به دفعات به کانادا تردد کند.

۲٫از طریق کلیه مرزها و در زمان های مختلف

 

ویزای مولتی کانادا

 

 

توجه: ویزای مالتیپل تا یک ماه قبل از تاریخ ابطال گذرنامه فرد دارای اعتبار است.

 

اعتبار ۴ ساله ویزای مولتی کانادا  به این خاطر است که گذرنامه های افراد ایرانی به طور معمول تا ۵ سال اعتبار دارند.

 

طبق دستورالعمل اداره مهاجرت کانادا، ویزای مولتی کانادا به طور معمول شامل دو گروه زیر می شود:

افرادی که به دلایل مورد قبول کنسولگری به صورت مداوم به کانادا سفر می کنند.

پدر و مادرهای مسن و بازنشسته ای که قبلاً از طریق فرزندانشان برای مهاجرت به کانادا اقدام کرده باشند.

به طور کلی سیاست دولت کانادا به شکلی است که تا جایی که ممکن است تقاضای پدر و مادرها برای ویزای کانادا را با دیده اغماض بررسی کند و به این گروه ویزا بدهد، بویژه پدر و مادرهایی که بازنشسته شده اند و انگیزه ای برای کار و زندگی در کانادا ندارند و قبلا هم برای مهاجرت به کانادا از طریق فرزندانشان اقدام کرده اند.

 

البته باید بدانید هیچ تضمینی برای اخذ ویزای کانادا وجود ندارد و در نهایت این افسر مهاجرت کانادا است که تصمیم می گیرد برچسب ویزا را برای شخص بزند یا نه.

برای دریافت ویزای مولتی کانادا یا ویزای  ۵ساله کانادا علاوه بر مدارک فوق مدارک زیر را نیز نیاز دارید:

 

مدارکی که برای ویزای مولتی کانادا ( ۵ ساله ) مورد نیاز است عبارتند از:

 

۱٫مدارک اقامت دائم یا موقت فرد مقیم در کانادا

۲٫ارزشیابی مالی فرد مقیم در کانادا

۳٫گواهی حقوقی فرد مقیم در کانادا

۴٫بیمه یک ساله برای متقاضی

۵٫ارائه نتیجه آزمایشات متقاضی از طرف پزشکان مورد تایید.

 

 

ویزای مولتی کانادا چیست و چه تفاوتی با ویزای توریستی عادی دارد؟

 

از سال ۲۰۱۵ اداره مهاجرت کانادا ویزای مولتی کانادا را با هدف تسهیل ورود و خروج ۲ طیف عمده از متقاضیان ویزای توریستی این کشور در دسترس قرار داده‌است. در واقع ویزای مولتی کانادا یا ۵ ساله همان ویزای توریستی کانادا است با همان ویژگی‌ها و کارکردها، اما با این تفاوت یا بهتر بگوییم مزیت که به دارنده ویزای مولتی کانادا این امکان را می‌دهد که تا زمان اعتبار پاسپورت خود، بدون محدودیت و بدون نیاز به تمدید ویزا به کشور کانادا سفر کند و با هر بار ورود می‌تواند تا ۶ ماه در این کشور اقامت داشته‌باشد.

 

 

دو طیف عمده‌ای که اساسا ویزای مولتی کانادا برای تسهیل ورود و خروج آنها ارائه می‌شود عبارتند از:

 

افرادی که به دلایل مورد قبول کنسولگری به صورت مداوم به کانادا سفر می کنند.والدین و پدربزرگ و مادربزرگ‌های مسن و بازنشسته‌ای که قبلاً از طریق فرزندانشان برای  به کانادا اقدام کرده‌اند.اما در حال حاضر برای افرادی خارج از این دو تقسیم‌بندی این امکان وجود دارد تا برای دریافت ویزای مولتی کانادا اقدام نمایند.

 

اگرچه ویزای مولتی کانادا در ایران با عنوان ویزای ۵ ساله کانادا نیز شناخته می‌شود واقعیت اما این است که اعتبار ویزای مولتی کانادا تا یک ماه پیش از پایان اعتبار پاسپورت فرد، معتبر است! و از آنجایی که اعتبار پاسپورت ایرانی ۵ ساله است، این ویزا را با عنوان ویزای ۵ ساله کانادا نیز می‌شناسند. حال آنکه اگر فردی برای مثال پاسپورت دومینیکا را در اختیار داشته‌باشد، بدلیل اعتبار ۱۰ ساله این پاسپورت، ویزای مولتی کانادا نیز برای این فرد ۱۰ ساله خواهد بود.

 

برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید :  ویزای ایتالیا

مزایای ویزای مولتی کانادا چیست؟

مهمترین مزیت ویزای مولتی کانادا، رفت و آمد بدون محدودیت به این کشور و عدم نیاز به تمدید هر ساله این ویزا است. اما می‌توان موارد دیگری را نیز به مزایای این نوع ویزا افزود:

دفعات متعدد ورود به کانادا بدون محدودیت

ورود به کانادا از طریق کلیه مرزها و در زمان های مختلف

امکان اقامت ۶ ماهه برای هر بار ورود به خاک کانادا

پس از گذشت ۶ ماه اقامت، تنها کافی است فرد یک خروج چند ساعته از خاک کانادا داشته باشد و در بازگشت مجدد به این کشور، اقامت وی به مدت ۶ ماه دیگر را بلامانع خواهد بود

 

ویزای مولتی کانادا

 

 

ویزای مولتی کانادا تضمینی

اگرچه برخی موسسات به ظاهر حرفه‌ای با هدف کشاندن مشتری و درآمد‌زایی از خدمات ویزای مولتی کانادا به عنوان خدماتی تضمینی یاد می‌کنند، اما واقعیت اساسی این است که هیچ تضمینی در روند اخذ هیچ نوع ویزایی وجود ندارد، آن هم برای کشوری همچون کانادا. نکته اینجاست که فرد متقاضی با انتخاب موسسه‌ای معتبر با کارنامه و رزومه‌ای مشخص در امور گردشگری و مهاجرتی، می‌تواند شانس خود را برای موفقیت در دریافت ویزای مولتی کانادا تضمینی به حداکثر برساند.

 

 

تعرفه اخذ ویزای مولتی کانادا

قیمت ویزای کانادا بسته به نوع ویزای مولتی کانادا و شرایط متقاضی آن متغیر است؟

با توجه به اینکه متقاضیان ویزای کانادا هر کدام شرایط و مدارک متفاوتی داشته و هر یک درخواست نمونه ای از ویزای کانادا را دارند به عنوان مثال ویزای توریستی، ویزای مالتیپل و یا ویزای ۵ ساله کانادا، از اینرو هزینه اخذ ویزای کانادا و انجام امور وقت سفارت و یا دعوتنامه برای هر متقاضی متغیر است بنابراین از طریق تماس با مشاوران ما و اعلام شرایط و اینکه قصد دریافت کدام نوع ویزا را دارید میتوانید از تعرفه های بسیار مناسب و رقابتی موجود با خبر شوید.

 

اخذ ویزای مولتی کانادا برای متقاضیان محترمی که ویزای شینگن دارند با هزینه ۱۶۰۰ تا ۱۸۰۰ دلار امریکا انجام میگیرد.

اخذ ویزای مولتی کانادا برای متقاضیان محترمی که ویزای شینگن ندارند با هزینه ۱۹۵۰ دلار انجام میگیرد.

توجه: تمامی هزینه ها به همراه دعوتنامه رسمی و معتبری که دریافت ویزای کانادا شما را بسیار بالا میبرد ارائه شده است.

ویزای توریستی کانادا

شرایط گرفتن ویزای ویزیت کانادا:

 

 

نیازهای اساسی برای گرفتن ویزای توریستی کانادا:

اسناد قانونی سفر از جمله پاسپورت

وضعیت پزشکی مناسب

نداشتن سوء سابقه و یا جرم مربوط به مهاجرت

متقاعد کردن افسر در رابطه با اینکه شما روابط شغلی،خانوادگی و یک سری دارایی هایی دارید که به خاطرآن ها به کشور خود باز خواهید گشت.

متقاعد کردن افسر که شما در پایان سفر به وطن خود باز خواهید گشت.

داشتن پول کافی برای اقامت خود(مقدار پولی که لازم دارید متفاوت است و بستگی دارد به این که شما برای اقامت در هتل خواهید ماند و یا نزد خانواده و دوستان خود)

 

ویزای مولتی کانادا

 

 

ممکن است به موارد زیر نیز احتیاج پیدا کنید:

آزمایش پزشکی

دعوت نامه از کسی که در کانادا زندگی میکند.

 

اسناد ورود به کانادا بعنوان توریست:

متقاضیان علاوه بر مدارک اساسی بالا، احتیاج به اسناد قانونی ورود دارند. مطلع شوید آیا احتیاج به تاییدیه ی الکترونیکی سفر (eTA) و یا ویزا دارید؟

 

اسناد سفربرای ورود به کانادا احتیاج به اسناد و مدارک صحیح و قانونی  و هویتی برای خود و  برای افراد همراهتان  دارید.

شرکت های حمل و نقل از جمله شرکت های هواپیمایی باید مطمئن شوند که شما مدارک صحیح و قانونی سفر را دارید و در غیر این صورت اجازه ی پرواز نخواهید داشت و سفر شما به تعویق خواهد افتاد.

 

برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید :  ویزای ایتالیا تضمینی

آژانس مسافرتی و گردشگری خط سیر پرواز مفتخر است با در اختیار داشتن بهترین وکیل های رسمی کانادا و سابقه طولانی در گرفتن انواع ویزای مولتی کانادا بصورت تضمینی، در خدمت هموطنان عزیز باشد.

هم چنین خط سیر در مورد ویزای های مختلف کشورها من جمله ویزای استرالیا ویزای ایتالیا ویزای سوئد ویزای نیوزلند و کشورهای مختلف تجربه بسیار بالایی دارد .

 

 

روش های گوناگون اخذ ویزای کانادا

 

متقاضیان و هموطنان ایرانی که قصد اخذ اقامت و داشتن ویزا مولتی کانادا را سر دارند، می‌توانند با برگزینی یکی از روش‌ها اخذ ویزای مولتی کانادا که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌نماییم، به این کشور سفر کرده و از آنجا اقدام به پیگیری پروسه مهاجرت به این کشور به شکل قانونی و از طریق وکیل مهاجرت، نمایند. از جمله روش‌های اخذ ویزای مولتی پل کانادا عبارتند از:

 

ویزای مولتی پل کانادا نوع توریستی

ویزای مولتی کانادا نوع تجاری

ویزای مولتی پل کانادا از طریق شرکت در دوره‌های زبان

ویزای مولتی کانادا به واسطه تحصیل فرزندان اشخاص متقاضی

در ادامه مطلب به تشریح هر یک از راه‌کارهای اخذ ویزای مولتی پل کانادا می‌پردازیم.

 

 

ویزای مولتی کانادا
ویزای مولتی کانادا

 

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی و ویزای مولتی کانادا معمولا به شکل ویزای تک ورود single entry یا ویزای مولتی کانادا multiple entry یا همان ویزای پنج ساله کانادا صادر میشود. ویزای مولتی کاندا توریستی برای متقاضیان ایرانی معمولا یا به صورت سینگل اینتری به مدت درخواست متقاضی یا به صورت مولتیپل اینتری به مدت ۵ سال (یا پایان مهلت پاسپورت) صادر میشود. بر اساس قانون کلی حداکثر زمانی که توریست کانادا میتواند بدون خروج از کانادا در این کشور بماند ۶ ماه است. نکته قابل توجه دارندگان ویزای مولتی کانادا و ویزای توریستی این است که داشتن ویزای بازدید از کانادا به معنی داشتن اجازه ورود به این کشور نمیباشد. بلکه آفیسر در هنگام ورود به خاک کانادا باید تشخیص دهد که ماهیت حضور فرد در کانادا موقت خواهد بود و متقاضی بازدید از کانادا قصد ماندن در کانادا را پس از ویزای کوتاه مدت ندارد.

 

متقاضیانی که دارای ویزای مولتی کانادا و ویزا توریستی کانادا هستند، از تاریخ شروع تا پایان تاریخ ویزای درج شده در پاسپورت خود امکان سفر به کانادا را خواهند داشت. در هر بار ورود به کشور کانادا شما میتوانید تا سقف ۶ ماه در کانادا بمانید. امکان تمدید این ۶ ماه از داخل خاک کانادا با داشتن دلیل قانع کننده وجود خواهد داشت. در صورتی که دلیل قانع کننده نداشته باشید ملزم به ترک خاک کانادا هستید ولی میتوانید بلافاصله پس از ترک خاک کانادا ( منظور از خاک مرز میباشد) محدد وارد کانادا شده و ۶ ماه دیگر در کانادا باشید. پس در هر ورود متقاضی مجاز به ماندن حداکثر ۶ ماه میباشد. ولی برای تعداد روزهایی که ، در هر سال یا در طول مدت ویزای مولتی کانادا، در کانادا هستید هیچ محدودیتی وجود ندارد.

 

ویزای مولتی کانادا
ویزای مولتی کانادا

 

مزایای اخذ ویزای کانادا

شاید بتوان مهمترین مزیت ویزای مولتی کانادا را رفت و آمد بدون محدودیت در طی ۵ سال به کشور کانادا دانست.دیگر مزیت ها ی ویزای مولتی کانادا : ورود از کلیه مرزها به کشور کانادا،امکان اقامت ۶ ماه با هر بار ورود و پس از گذشت ۶ ماه اقامت، تنها کافی است فرد یک خروج چند ساعته از خاک کانادا داشته باشد.

 

Summary
ویزای مولتی کانادا
Article Name
ویزای مولتی کانادا
Description
ویزای مولتی کانادا | ویزای مولتی کانادا 5 ساله | ویزای کانادا | اخذ ویزای کانادا | ویزای توریستی کانادا | انواع ویزای کانادا |
Author
Publisher Name
خط سیر
Publisher Logo
Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید