ویزای مجارستان

 

 

 

کشور مجارستان یکی از کشور های زیبای اروپایی می باشد. پایتخت این کشور شهر بوداپست بوده و از نظر جغرافیایی با کشور هایی همچون صربستان، اسلواکی، اتریش، اسلوونی اشتراک مرزی دارد. مجارستان دارای تاریخی غنی و اصیل بوده و گنجینه های عظیمی اعم از موزه های هنری، طبیعت زیبا و حیرت انگیز و اماکن باستانی دارد. این کشور زیبا را با رودخانه های بسیار و طبیعت خاصش می شناسند، وجود جاذبه های گردشگری طبیعی اعم از دریاچه ها، مراتع سرسبز، غار آهکی، بناهای باستانی، موسیقی و… از جمله دلایل جذب بالای گردشگران به این سرزمین زیبا و رویایی می باشد. از مهم ترین شهر های کشور مجارستان می توان به بوداپست، دبرسن، میشکولتس، سگد، پچ و گیور را نام برد. با دریافت ویزای مجارستان می توانید به این کشور زیبا و منحصر اروپایی سفر کرده و از فرصت های استثنایی به جهت تحصیل یا تجارت بهره مند گردید. بسیاری از گردشگران با استفاده از تور اروپا به این کشور سفر تفریحی دارند.

انواع ویزای مجارستان

ویزای مجارستان با توجه به نوع سفر و مدت اقامت تعیین می گردد و شخص متقاضی با توضیح هدف سفر و پرداخت هزینه لازم و متفاوت هر کدام از آنها می تواند نسبت به دریافت ویزای کشور مجارستان مورد نظر خود اقدام نماید. انواع ویزای مربوط به مجارستان موارد زیر می باشد:

*ویزای توریستی: در زمره رایج ترین درخواست ها برای دریافت ویزای مجارستان قرار دارد، مدت اقامت ۹۰ روز می باشد

*ویزای تحصیلی: از جمله آسان ترین روش های مهاجرت به مجارستان بوده و فرد می تواند نسبت به دریافت اقامت دائم خود اقدام نماید

*ویزای تجاری: فرد می تواند با روش هایی همچون سرمایه گذاری، ایجاد کسب و کار و استفاده از فرصت های اقتصادی نسبت به دریافت اقامت دائم مجارستان اقدام نماید، مدت اقامت این نوع از ویزای کشور مجارستان طولانی مدت و به مدت یک سال و قابل تمدید است

*ویزای دیداری: کوتاه مدت بوده و به منظور دیدار از بستگان صورت می پذیرد

*ویزای ورزشی و هنری

*ویزای پزشکی

*ویزای شرکت در کنفرانس ها

با ارائه مدارک خواسته شده در هرکدام از موارد بالا می توانید نسبت به دریافت ویزای مجارستان اقدام نموده و سفری پر از فرصت های استثنایی و خاص را در زندگی بدست بیاورید.

 

مدارک لازم برای دریافت ویزا

۱) فرم درخواست ویزا (موجود در سایت سفارت)

۲) اصل گذرنامه با اعتبار حداقل ۶ ماه

۳)‌ اصل شناسنامه و کارت ملی (به همراه ترجمه رسمی)

۴) ۲ قطعه عکس رنگی زمینه سفید (۴.۵*۳.۵ سانتی‌متر)

۵)‌ کپی ویزاهای قبلی و مهرهای ورود و خروج (در صورتی که قبلا ویزای شینگن یا کشور دیگری را دریافت کرده‌اید)

۶) نامه تمکن مالی (پرینت حساب بانکی به ازای هر نفر ۴۰ میلیون تومان با مهر و امضای شعبه)

۷) گواهی اشتغال به کار، فیش حقوقی، پروانه کسب، ثبت شرکت، کارت بازرگانی یا گواهی بازنشستگی (سندی که دال بر اشتغال و تمکن مالی متقاضی ویزا باشد.)

۸ بیمه مسافرتی به ارزش ۳۰,۰۰۰ یورو

۹ سند مالکیت

۱۰ واچر هتل و بلیط رفت و برگشت هواپیما

مدت اعتبار ویزا

حداکثر مدت اعتبار ویزای شینگن برای اقامت ۹۰ روز (به صورت یکبار، دوبار یا چندبار ورود) است و متقاضیانی که قصد اقامت بیش از مدت مجاز را در خاک مجارستان داشته باشند، باید از طریق مبادی رسمی و قانونی این کشور اقدام کنند.