ویزای فرانسه

 

 

 

فَرانسه با عنوان رسمی جمهوری فرانسه، یکی از کشورهای اروپای غربی است که دارای منطقه‌ها و قلمروهای زیادی در آن سوی دریاها هست. فرانسه یکی از سه کشوری است که دارای سواحلی هم در دریای مدیترانه و نیزاقیانوس اطلس می‌باشد و به دلیل شکل نقشه این کشور، به آن لقب شش ضلعی داده اند .

در زمینه‌هایی چون فرهنگ، علوم بنیادی، صنعت و فناوری، هنر، نظام، اقتصاد و سیاست، فرانسه یکی از کشورهای مهم و تأثیرگذار جهان می‌باشد. این کشور دارای رتبه پنجم در بین سایر کشورها از نظر بودجه و هزینه‌های نظامی است. همچنین از نظر ذخایر هسته‌ای، رتبه سوم را داراست. فرانسه یکی از کشورهای توسعه یافته است که قدرت اقتصادی زیادی دارد. از دید اقتصادی، پنجمین اقتصاد بزرگ جهان و از نظر برابری قدرت خرید رتبه هفتم جهان است.

در زمینه استانداردهای بین‌المللی، فرانسه را می‌توان از کشورهای پیشرو دانست. استانداردهای بالای زندگی، تحصیلات، سلامت، امید به زندگی، آزادی و شاخص بالای توسعه انسانی فرانسه را از جمله کشورهای ایده عال برای زندگی معرفی می‌کند. فرانسه همچنین از کشورهای مؤسس سازمان ملل متحد بوده و یکی از پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل نیز می‌باشد. فرانسه همچنین در چندین گروه و نهاد بین‌المللی دیگر چون فرانسه‌زبانی، گروه هشت، گروه بیست، ناتو، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، سازمان تجارت جهانی و اتحادیه لاتین عضویت دارد. این کشور همچنین از کشورهای پیشرو در تأسیس اتحادیه اروپا بوده‌است.

مدارک کلی برای اخذ ویزای فرانسه

. کپی ویزاهای قبلی و پاسپورت با حداقل ۳ ماه اعتبار و ۲ صفحه خالی

. فرم تکمیل‌شده درخواست ویزا

. دو قطعه عکس تمام چهره با فرمت پاسپورت

. کپی بلیط هواپیمای برگشت

. بیمه مسافرتی با پشتیبانی حداقل ۳۰ هزار یورویی در فرانسه و تمامی کشورهای عضو پیمان شینگن

. برنامه سفر و نامه‌ای در مورد هدف از سفر به فرانسه

. رزرو بلیط هواپیما و هتل

. وضعیت تأهل، تعداد فرزندان و گواهی فوت همسر (در صورت نیاز)

. گواهی تمکن مالی برای مدت‌زمانی که در فرانسه حضور خواهید داشت (۳۲ تا ۱۲۰ یورو به ازای هر روز برحسب نوع سفر)

. قرارداد شغلی، وضعیت پرداخت مالیات و پرینت ۶ ماه آخر گردش حساب بانکی (در صورت اشتغال به کار)

. شناسنامه و کارت ملی

. گواهی اشتغال به تحصیل

. فیش حقوقی ۶ ماه آخر (در صورت بازنشستگی)

. در دست داشتن دعوت‌نامه از سوی وابستگان و یا اسپانسر به همراه آدرس کامل و شماره تلفن

گرفتن ویزای فرانسه و زمان موردنیاز

دقت کنید که حدود دو هفته صدور ویزای فرانسه طول می‌کشد. البته برای صدور قطعی مدارک، زمان بیشتری را صبر داشته باشید. زمانی که شما مدارک را تحویل می‌دهید حدوداً باید ۶ هفته صبر کنید تا سفارت فرانسه به شما اجازه دهد که آیا مجاز به دریافت ویزای فرانسه هستید یا خیر. تمامی زمان‌های بالا را در نظر بگیرید و اقدام کنید. بهترین راهکار این است که زودتر از موعد مشخص برای سفر به فرانسه اقدام به گرفتن ویزای فرانسه نمایید و بدون دغدغه به سفر خود ادامه دهید.