مقالات

ویزای سوئد

۱۱

دی
۱۳۹۷

ویزای سوئد

ارسال شده توسط: admin/ 2361 ۰

یکی از ویزاهای بسیار معتبر قاره اروپا می باشد، سالانه مسافران و مهاجران بسیار زیادی اقدام به گرفتن ویزای سوئد می کنند که تعدادی از آن ها موفق به این امر می شوند و بعضی دیگر نیز موفق نمی شوند. ویزای سوئد از ویزاهای شینگن قاره اروپا می باشد ویژگی بسیار مهم و کاربردی این نوع ویزاها این است که با دریافت این ویزا به راحتی می توانید در سرتاسر قاره اروپا سفر کنید و به راحتی در هر کشوری که می خواهید برای مدتی اقامت برگزینید.

 

درباره سوئد

سوئد کشوری زیبا و سرسبز که در شبه‌ جزیره اسکاندیناوی در قسمت شمال اروپا قرار دارد. نام قدیمی کشور سویثیود svithiod است و از سال ۱۵۲۳ استکهلم پایتختی رسمی و دائمی کشور این کشور را بر عهده دارد. این کشور عضو معاهده شنگن نیز هست و با نرخ بیکاری ۵٫۰۸ در نوامبر ۲۰۱۷ و کیفیت بالای زندگی که دارد باعث شده تا افراد بسیاری به فکر مهاجرت و یا حداقل یک‌بار خرید بلیط هواپیما به سوئد و مسافرت به این کشور زیبا بیفتند.

اما برای سفر به این کشور رؤیایی و بسیاری کشورهای دیگر اولین کاری که باید انجام داد درخواست و گرفتن ویزای سوئد است.برای اطلاعات بیشتر میتوانید با آژانس خط سیر پرواز تماس بگیرید.

 

دیدنی های سوئد

علاوه بر این دیدنی‌های سوئد شامل مناظر طبیعی، اماکن تاریخی، فرهنگ و شهرهای زیبا باعث شده‌اند تا سوئد تبدیل به یک کشور توریستی شود. گردشگرانی که قصد سفر به سوئد از طریق تورهای اسکاندیناوی را دارند، باید از طریق سفارت سوئد در تهران برای دریافت ویزای این کشور اقدام کنند. البته سوئد یکی از اعضای پیمان شینگن است و انواع ویزاهای این کشور نیز مشمول مقررات ویزای شینگن هستند.

 

 

ویزای سوئد
ویزای سوئد

 

 

انواع ویزای سوئد

ویزای سوئد از انواع گوناگونی تشکیل می شود. ویزای سوئد به دو نوع کلی تقسیم می شود که هر یک به چند دسته کوچتر نیز تقسیم می شوند. ویزای سوئد دارای دو نوع بلند مدت و کوتاه مدت می باشد، ویزای کوتاه مدت که فقط می توانید برای مدت کوتاهی در این کشور اقامت کنید شامل ویزای سوئد بازدید از اقوام، ویزای پزشکی و درمانی، ویزای شرکت در کنفرانس ها و ویزای گردشگری می باشد. نوع دوم از انواع ویزای سوئد، ویزای بلند مدت می باشد که به دسته های زیر تقسیم می شود:

ویزای تحصیلی، ویزای ازدواج با شخص سوئدی، ویزای کاری، ویزای تأسیس شرکت و ویزای اقوام درجه یک.

 

نحوه گرفتن انواع ویزای سوئد

برای گرفتن ویزای سوئد به صورت کوتاه مدت شرایط خیلی سختی برقرار نیست و شما کار راحتی را در پیش دارید بنابراین به توضیح این نوع از ویزاها نمی پردازیم. برای دریافت ویزای تحصیلی شما باید دانشجوی مستعدی باشید و درخواست خود را ابتدا به یکی از دانشگاه های معتبر کشور سوئد بفرستید و بعد از آن در صورت تأیید درخواست، اقدام به دریافت ویزای سوئد کنید. برای دریافت ویزای ازدواج شما باید با یک شخص سوئدی که در این کشور اقامت دارد ازدواج کنید و سپس اقدام به دریافت ویزای سوئد کنید.

 

در صورتی که قصد دارید ویزای کاری را دریافت کنید باید دارای تخصصی خاص باشید و سپس به سفارت این کشور در وقت سفارت سوئد مراجعه کنید و درخواست ویزای سوئد برای کار را بدهید، ویزای تأسیس شرکت یکی از سریع ترین روش های دریافت ویزای سوئد می باشد که اگر سرمایه مناسبی را دارید می توانید از این طریق ویزای سوئد را دریافت کنید. اگر تمامی اقوام درجه یک شما اقامت سوئد را گرفته اند و شما به تنهایی در ایران زندگی می کنید می توانید اقدام به دریافت ویزای سوئد کنید که این روش هم روش بسیار خوبی برای دریافت ویزا می باشد و سریع تر جواب می دهد.

 

ویزای سوئد
ویزای سوئد

 

 

 

ویزای شینگن چیست؟

برای سفر به سوئد انواع مختلفی از ویزاهای کوتاه مدت با توجه به نوع سفر وجود دارد که می‌توان به ویزای توریستی (گردشگری)، ویزای تجاری، ویزای پزشکی، ویزای رویدادهای فرهنگی-ورزشی، ویزای مقام‌های رسمی، ویزای تحصیلی، ویزای ازدواج با شهروندان سوئد، ویزای ترانزیت و ویزای کودکان زیر سن قانونی اشاره کرد.

 

برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید :  تور مشهد

 

مراحل دریافت ویزای سوئد

متقاضیان ویزای سوئد برای درخواست ویزا از طریق سفارت سوئد ابتدا باید به صورت آنلاین برای ثبت‌نام و تعیین وقت اقدام کنند. در صورت تکمیل فرم به صورت کامل و صحیح، ایمیلی به نشانه تائید از جانب سفارت برای متقاضی ارسال می‌شود. همچنین، زمان ثبت‌نام و سایر مکاتبات مربوطه از طرف سفارت با شخص متقاضی از طریق ایمیل اعلام شده در فرم ثبت‌نام انجام می‌شود. متقاضی باید در وقت اعلام شده با در دست داشتن مدارک مورد نیاز نسبت برای انجام مصاحبه و سایر مراحل دریافت ویزا شامل ثبت اطلاعات بیومتریک (انگشت‌نگاری) به سفارت مراجعه کند.

 

پس از انجام این مراحل نتیجه نهایی و تصمیم سفارت به متقاضی اعلام می‌شود. مدت زمان لازم برای بررسی مدارک و اعلام نتیجه به طور معمول ۱۵ روز کاری است. نکته قابل توجه اینکه در صورت رد درخواست امکان درخواست تجدیدنظر برای متقاضی وجود دارد.

 

 

سبک زندگی در سوئد

از ویژگی هایی که نقش مهمی در یک مهاجرت موفق دارد سازگار بودن با آداب و رسوم مردم و شرایط زندگی در کشور مقصد است زیرا اگر به خوبی هم مراحل مهاجرت را طی کنید اما نتوانید با محیط جدید سازگار شوید، بدون شک به مشکل برخواهید خورد.

 

 

ویزای سوئد
ویزای سوئد

 

 

 

 

زندگی در سوئد چگونه است؟

کیفیت زندگی و رفاه سوئدی ها بسیار خوب و نرخ بیکاری در این کشور پایین می باشد به همین دلیل ظرفیت نسبتا خوبی هم برای مهاجران دارد. مردمان این کشور اغلب به زبان سوئدی صحبت می کنند بنابراین برای موفقیت بیشتر در کسب و کار و زندگی باید این زبان را خوب بدانید. درست است که برخی از دانشگاه ها و مراکز آموزشی نیاز به دانستن زبان سوئدی ندارند و زبان اصلیشان انگلیسی است اما باز هم پیشنهاد می کنیم این زبان را یاد بگیرید.

 

 

آب و هوای سوئد

افرادی که قصد مهاجرت به سوئد را دارند، معمولا در مورد مسائل مختلفی بررسی میکنند و یکی از مسائلی که معمولا در مورد آن بررسی بیشتری میشود مسئله آب و هوای آن کشور میباشد. در این مقاله قصد داریم که در مورد آب و هوای سوئد توضیحاتی ارائه نماییم.

 

کشور سوئد جزو کشورهای اسکاندیناوی میباشد. این کشور در قاره اروپا و قسمت شمالی قاره اروپا واقع شده است. کشور سوئد از غرب با کشور نروژ، از شمال شرق با کشور فنلاند، از شرق با خلیج بوتنیا، از جنوب شرقی با دریای بالتیک و از جنوب غربی با کشور دانمارک همسایه‌ می باشد. این کشور از نظر طبیعی، از ۴ ناحیه تشکیل شده‌است. کوههای پوشیده از جنگل در منطقه نورلند در شمال، زمینهای مرتفع یونکوپینگ در جنوب، دریاچه دیستریکت در ناحیه مرکزی، و جلگه حاصلخیز اسکانیا در منتهیالیه بخش جنوبی کشور.

تابستانها کوتاه وگرم و زمستانهای سرد و طولانی از ویژگیهای آب و هوای این کشور است. میانگین بارش سالانه از ۲۰۰ سانتی متر در غرب وجنوب غربی، تا ۵۰ سانتی متر در شرق و جنوب شرقی متغیر است. بیش از نیمی از مساحت این کشور از جنگل پوشیده شده و طبعاً، صنایع چوب و ساخت ماشین آلات مرتبط با آن، معمول و متداول است.

 

 

چشم اندازهای کشور سوئد

شهرهای حومه ای سوئد دارای هزاران دریاچه چشمه ، نهر ، کوه و تپه می باشد از شمال این کشور که شروع کنیم و روستاهای کوچک و زیبا روی تپه و در راه به کوه ها و تپه های زیبا با چشم اندازهای عالی برمی خوریم و کنار تعداد بی نهایتی از نهرها ، رودها ، دریاچه و دریاها عبور می کنیم تا به جنوب برسیم.

تمام این عواملی که نام برده شد در آب و هوای سوئد تاثیرات چشم گیری داشته است و همانطور که در این متن دیدید برخلاف دیدگاه مردم این کشور دارای چهار فصل آب و هوایی می باشد .

افرادی که تمایل به پرسیدن سوالات خود درباره این کشور و دیگر کشورها هستند می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاوران ارشد مجموعه ی آریاناپارس در ارتباط باشند .

 

برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید :  انواع ویزای سوئد

 

شرایط ویزای کار سوئد و کار در سوئد

از دیگر شرایط مورد نیاز پذیرفته شدن برای ویزای سوئد این می باشد که در آگهی پذیرفته شوید، بدین مفهوم که برای شغلی که نیازمند شاغل است فرآیند زیر طی شود: نخست ۳ماه در داخل کشور بعد ۳ماه در اتحادیه اروپا برا ی شغل مد نظر آگهی داده شود و چنانچه فرد مد نظر پیدا نشد از ایران یا سایر کشورها نیرو برای آن شغل جذب گردد، زمانی که فرد در این آگهی پذیرش شد می تواند برای اخذ ویزای سوئد اقدام نماید. یافتن کار فرما در اروپا شرایط خاصی دارد که در ادامه مطالب به طور مفصل بررسی خواهیم کرد و کارفرما بعد از آگهی شغل خود باید برای استخدام فرد علاقمند، حقوقی را لحاظ نماید که تمامی هزینه های فرد و خانواده آن را در بر گیرد. این حقوق باید بعد از کسر هزینه مالیات محاسبه شود که آیا برای مخارج فرد کافی می باشد یا خیر ؟

 

اخذ انواع ویزای سوئد

برای سفر به کشور سوئد یا مهاجرت و اقامت در این کشور شما در ابتدا باید یکی از انواع ویزای سوئد را دریافت کنید، برای دریافت انواع ویزای سوئد می توانید با ارائه دادن مدارک مناسبی که در ادامه مطلب به معرفی و توضیح این مدارک می پردازیم به سفارت سوئد اقدام به دریافت ویزای سوئد کنید. ویزای سوئد انواع گوناگونی را داراست که برای دریافت هر کدام سختی هایی را باید بکشید. در ادامه به معرفی انواع گوناگون ویزای سوئد خواهیم پرداخت و سریع ترین روش برای دریافت اقامت سوئد و ویزای سوئد را معرفی خواهیم کرد.

 

 

ویزای سوئد
ویزای سوئد

ویزای توریستی سوئد

شهروندان غیر اروپایی که مایل به سفر به منطقه شینگن هستند، باید برای دریافت ویزای سوئد و ویزای شینگن کوتاه مدت تحت عنوان توریستی درخواست کنند. ویزای توریستی ، به شما مجاز اقامت در کشورهای تحت شینگن را میدهد و البته زمان مشخصی دارد و در حالت عادی حداکثر ۳ ماه یا ۹۰ روز میتوانید در آن کشورها اقامت داشته باشید و تا قبل از اتمام این ۹۰ روز شما باید به کشور خود بازگردید.

 

مزایای تحصیل در کشور سوئد

 

مقرون به صرفه بودن شهریه و مخارج زندگی

بورسیه ها و کمک هزینه های فراوان

امکان کار  دانشجویی در سوئد حین تحصیل

امکان کار در سوئد بعد از تحصیل با داشتن ویزای سوئد

یادگیری مهارتهای لازم فعالیت در مشاغل جهانی

حضور در دوره های آموزشی عالی با کیفیت در بهترین دانشگاه های جهان

یادگیری نوآوری

زیبایی های طبیعی و تاکید بر پایداری

تنوع فرهنگی

انگلیسی بودن زبان تدریس دوره های تحصیلی

کیفیت و استانداردهای بالای زندگی

 

 

ویزای سوئد
ویزای سوئد

هزینه های زندگی در سوئد

 

هزینه های ماهیانه ی زندگی در سوئد اندکی بیشتر از سایر کشورهای اروپایی است یعنی به طور ماهیانه ۸۶۰ تا ۹۷۰ یورو را باید برای هزینه های ماهیانه ی خود در نظر داشته باشید.

 

بیاید نگاهی به هزینه های زندگی در شهرهای دانشجویی سوئد بیندازیم:

گوتنبرگ و استکهلم: ۱۲۰۰ یورو در ماه

لینشوپینگ و لوند: ۱۰۰۰ یورو در ماه

اوپسالا: بین ۹۵۰ و ۱۱۰۰ یورو در ماه

 

 

ویزای سوئد
ویزای سوئد

مدارک لازم برای اخذ ویزای سوئد

فرم درخواست ویزای سوئد

گذرنامه

عکس در سایز گذرنامه

رسید پرداخت هزینه ویزای سوئد

خب اگه قبلا به سفر رفته باشین میدونین که اطلاعاتی مثل اثر انگشت و عکس رو در سفارتخانه ازتون میگیرن. و البته وقت سفارت سوئد رو که گرفتین، باید شناسنامه، برنامه سفر، مدارک استطاعت مالی، بیمه مسافرتی، حکم بازنشستگی، کارت دانشجویی و مدارکی از این قبیل رو باید ارائه کنین. در صورتی که برای ویزای توریستی اقدام کردین باید مدارکی مثل واچر هتل و اطلاعات پرواز رو هم ارائه کنید.

 

 

 

Summary
ویزای سوئد
Article Name
ویزای سوئد
Description
ویزای سوئد | انواع ویزای سوئد | ویزای توریستی سوئد | ویزای کار سوئد | دریافت ویزای سوئد | ویزای شینگن | شریط ویزای سوئد |
Author
Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید