ویزای توریستی استرالیا

 

استرالیا یک کشور و قاره ای است که توسط اقیانوس هند و اقیانوس آرام احاطه شده است. شهرهای اصلی آن سیدنی، بریزبن، ملبورن، پرت و آدلاید هستند که شهر های ساحلی می باشند. پایتخت آن شهر کانبرا که بر خلاف شهرای دیگر دسترسی به ساحل ندارد. این کشور به خاطر اپرای سیدنی، دیواره های بزرگ مرجانی و بیابانی به نام اوت بک شناخته می شود و زیستگاه گونه های حیوانی منحصر به فردی مانند کانگورو و پلاتایپوس های اردکی است.

 

استرالیا یک دموکراسی مستقل غربی است که جمعیت آن بیش از ۲۲ میلیون نفر است. استرالیا یکی از مدنی ترین کشور های جهان است که حدود ۷۰ درصد از جمعیت آن در ۱۰ شهر بزرگ زندگی می کنند. بیشتر ساکنین در طول ساحل شرقی و گوشه جنوب شرقی این قاره متمرکز شده اند. شیوه زندگی استرالیا نشان دهنده اصالت غربی آن است، اما استرالیا همچنین یک جامعه چند فرهنگی است که توسط بیش از شش میلیون مهاجر از حدود ۲۰۰ کشور غنی شده است. چهار نفر از ۱۰ استرالیایی مهاجر هستند و یا فرزندان نسل اول مهاجرانند که نیمی از آنها به زبان های غیر انگلیسی صحبت می کنند. ویزای توریستی استرالیا شامل حال افرادی می باشد که با اهداف گردشگری، دیدار خانواده ، دیدارهای کاری و یا شرکت در سمینارها قصد سفر به استرالیا را دارند. در حال حاضر، متقاضیان ویزای استرالیا با اهداف ذکر شده ، می توانند از طریق ویزای توریستی استرالیا زیر گروه ۶۰۰، اقدام کنند. ویزا توریستی استرالیا بنا به درخواست متقاضی می تواند با اعتبار ۳ماه و یا ۶ ماه صادر شود. این ویزا به صورت الکترونیکی و آنلاین بوده و در پاسپورت متقاضی الصاق نمی شود. متقاضی با در دست داشتن تایید سفارت مبنی بر داشتن ویزا میتواند به استرالیا مسافرت کند.

ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا به گردشگران خارجی اعطا می شود . اگر متقاضی دارای اقوام درجه یک در استرالیا باشد گرفتن ویزای توریستی استرالیا کاری آسان است ولی غیر از این باشد گرفتن ویزای توریستی علی الخصوص برای ایرانیان کاری مشکل است چرا که  این ویزا از ویزاهای سخت دنیا محسوب می شود و برای گرفتن این ویزا حتما باید در پاسپورت خود یک ویزای سخت مثل ویزای انگلیس یا ویزای شینگن داشته باشید . در صورتیکه قصد سفر توریستی به استرالیا را دارید و یا اگر می خواهید به ملاقات پدرو مادر یا فرزندان خود که در استرالیا بروید زیر شاخه ۶۰۰ بهترین انتخاب برای شما می باشد. ویزای توریستی استرالیا را می توانید از ایران و به صورت آنلاین دریافت کنید. هزینه این ویزا ۱۴۰ دلار استرالیا می باشد. اگر در هنگام اقدام برای ویزا در خاک استرالیا باشید هزینه ویزا ۳۴۰ دلار استرالیا می باشد. با دریافت این نوع ویزای استرالیا متقاضی اجازه کار ندارد اما تا ۳ ماه اجازه تحصیل دارد. در صورتی که بنا باشد با درخواست ویزای متقاضی موافقت به عمل آید معمولا پلیس چک و آزمایشات پزشکی مورد نیاز است که تا یک سال اعتبار دارند. مدت اعتبار این ویزا بین ۳، ۶ و ۱۲ ماه است که متقاضی در ابتدا می تواند مدت زمان مورد درخواست خود را انتخاب نماید.

مدارک جهت اخذ ویزای استرالیا: 

۱ – پاسپورت با حداقل یکسال اعتبار و در صورت داشتن پاسپورت قدیم

۲ – دو قطعه عکس ۵ /۴ × ۵ / ۳

۳ – شناسنامه

۴ – مدارک شغلی ( کارمند بخش دولتی ( حکم کار گزینی – کارت پرسنلی – ۶ عدد فیش حقوقی

بخش خصوصی ( گواهی شغلی – روزنامه رسمی – آگهی تاسیس – آخرین روزنامه رسمی – قبض پرداخت مالیات  – لیست بیمه

پرسنل و در صورت داشتن قرارداد شرکت با شرکت های دیگر)

مشاغل آزاد ( جواز کسب – قبض پرداخت مالیات – اجاره نامه یا سند مالکیت محل فعالیت – لیست پرسنل – کاتالوگ – تائیدیه

جواز از اتحادیه )

۵ – سند مالکیت منزل

۶ – سند ازدواج

۷ – سابقه بیمه

۸ – دفترچه بیمه

۹ – پرینت بانکی  ۶ ماه گذشته

۱۰ – تمکن مالی

۱۱ – در صورت داشتن سهام

۱۲ – در صورت دارا بودن سپرده بانکی

۱۳ – کارت پایان خدمت

۱۴ – سند ماشین

تذکر : شرکت هایی  که جزء تحریم می باشد مدارک شغلی نباید ارائه گردد .