۲۰

آبان
۱۳۹۷

ویزای ایتالیا توریستی

ارسال شده توسط: admin/ 586 ۰

در این مقاله درباره کشور زیبای ایتالیا و ویزای ایتالیا توریستی اطلاعاتی به شما میدهیم.

ایتالیا یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است که در جنوب این قاره قرار دارد. علاوه بر پیشتازی در حوزه صنعت و مدرنیته، ایتالیا دارای پیشینه بسیار قوی در حوزه تاریخ، فرهنگ و معماری است. از این رو، میراث ارزشمندی از یادگارهای گذشته در این کشور برجای مانده و زمینه را برای رشد صنعت توریسم در این کشور و جذب گردشگران فراهم کرده است. از آنجایی که ایتالیا نیز یکی ازهم پیمانان معاهده شینگن است، دریافت ویزای ایتالیا توریستی  یکی از الزامات سفر به آنجا محسوب می‌شود.

 

ویزای ایتالیا توریستی

ویزای ایتالیا توریستی مخصوص سفرهای تفریحی کوتاه مدت یا دیدار با اعضای خانواده و بستگان است. اگر تصمیم به تحصیل یا کار در ایتالیا دارید، این نوع ویزای ایتالیا مناسب نیست و باید برای ویزای تحصیلی ایتالیا یا ویزای کار اقدام کنید. اعتبار ویزا بستگی به تصمیم سفارت ایتالیا و نوع درخواست شما دارد. پس از صدور ویزای ایتالیا سفارت برچسب ویزا را در گذرنامه شما می‌چسباند. این برچسب شامل تمام اطلاعات اصلی ویزای ایتالیا مانند تاریخ اعتبار و میزان دفعاتی که می‌توانید با آن سفر کنید، می‌شود.

 

آدرس سفارت ایتالیا در تهران

خیابان آفریقا، بالاتر از تقاطع میرداماد، نبش پارک صبا، خیابان فرزان شرقی، شماره ۱۵

تلفن: ۲۲۰۴۷۸۰۲ الی ۳

سایت سفارت ایتالیا: www.ambteheran.esteri.it/ambasciata_teheran

ساعت کاری سفارت ایتالیا: یکشنبه تا پنج‌شنبه ۱۴- ۸

ویزای ایتالیا توریستی
ویزای ایتالیا توریستی

 

 

نحوه تشکیل پرونده برای دریافت ویزای ایتالیا

بعد از اینکه شما وقت مورد نظر را از سفارت ایتالیا دریافت کردید، می‌توانید با همراه داشتن مدارک ذکرشده در زمان تعیین شده برای دریافت ویزای ایتالیا به سفارت این کشور مراجعه کنید و ویزای کاری، تحصیلی یا ویزای ایتالیا توریستی خود را دریافت کنید.

این نکته را فراموش نکنید که بررسی مدارک ارائه‌شده توسط شما، نیازمند حضور شخص شما در زمان بررسی پرونده توسط سفارت ایتالیا برای انجام انگشت نگاری خواهد بود و در صورت عدم حضور شما در زمان تعیین‌ شده مدارک ارائه ‌شده جهت صدور ویزای ایتالیا توریستی مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

 

برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید :  هزینه ویزای مولتی کانادا

 

ویزای ایتالیا

ویزاهای کوتاه مدت ایتالیا با نام روادید متحدالشکل کوتاه مدت (ویزای شینگن) برای اقامت حداکثر ۹۰ روزه در یک بازه زمانی ۱۸۰ روزه جهت سفر به حوزه شینگن صادر می‌شود، مشروط بر اینکه تنها مقصد یا مقصد اصلی سفر «ایتالیا» باشد. کشورهای عضو پیمان شنگن این اختیار را دارند که در مبادی مرزی کشورشان از ورود مسافرانی که بدون در نظر گرفتن دستورالعمل فوق، روادید شینگن اخذ نموده اند، ممانعت بعمل آورند.

 

ویزای ایتالیا توریستی (شینگن): ویزای ایتالیا توریستی برای افرادی صادر می‌شود که به منظور گردش و بازدید از جاذبه‌های ایتالیا قصد اقامت چند روزه تا سه ماهه را در این کشور زیبا دارند.

  • ویزای تجاری
  • ویزای پزشکی
  • ویزای فرهنگی – ورزشی
  • ویزای مقام‌های رسمی
  • ویزای تحصیلی – تحقیقاتی
  • ویزای افرادی که دارای همسر شهروند ایتالیا هستند
  • ویزای ترانزیت فرودگاهی
  • ویزای کودکان زیر سن قانونی

ویزای ایتالیا توریستی آنلاین

شما به راحتی با آژانس هواپیمایی خط سیر میتوانید به صورت آنلاین  از خدمات  ما اطلاعات کسب کنید و ویزای ایتالیا توریستی انلاین دریافت کنید.

 

انواع ویزای ایتالیا

افراد برای سفر به هر کشوری دلیل خاصی دارند و بر همین اساس نوع ویزای خود را مشخص می کنند.

 

ویزای ایتالیای کوتاه مدت

این نوع ویزای ایتالیا برای افرادی مناسب است که قصد دارند در مدت ۹۰ روز تا ۱۸۰ روز در کشور ایتالیا اقامت کنند و یکی از شرط های این ویزا آن است که مقصد اصلی گردشگران و مسافران فقط کشور ایتالیا باشد.

 

ویزای ایتالیا توریستی

این ویزا برای مدت حدود سه ماه صادر می شود و افرادی که قصد گردش و تفریح را از سفر به ایتالیا دارند می توانند از این نوع ویزا استفاده کنند.

 

ویزای ایتالیا تجاری

این ویزا نیز دارای مدت محدودی است که در زمان درخواست مشخص می شود و برای افرادی که قصد تجارت دارند صادر می شود.

 

برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید :  تور تایلند

ویزای ایتالیا تحصیلی

این نوع  ویزا همان طور که از اسم آن معلوم است برای دانشجویان صادر می شود و مدت زمان این نوع ویزا به زمان تحصیل فرد بستگی دارد.

 

ویزا ایتالیا برای افراد دارای همسر ایتالیایی

این ویزا برای آن دسته افرادی است که همسر ایتالیایی دارند و معمولاً هم به صورت دائم می باشد.

 

ویزای ایتالیا توریستی
ویزای ایتالیا توریستی

 

 

هزینه وقت سفارت ایتالیا

هزینه وقت سفارت ایتالیا برای بررسی درخواست فرد متقاضی اخذ می شود. فردی که قصد سفر به کشور توسعه یافته ایتالیا را دارد باید اقدام به گرفتن یا روادید این کشور کند. اما این کار مستلزم گرفتن وقت سفارت ایتالیا می باشد.

روند گرفتن ویزای ایتالیا هزینه های جداگانه ای را دارد اگر شما قصد گرفتن وقت سفارت ایتالیا و ویزای ایتالیا تریستی  را دارید بایستی حتما از کارشناسان در این زمینه مشاوره بگیرید تا در طی این روند هزینه بسیار زیادی را محتمل نشوید.

اگر فردی در اطلاعات کافی درباره شرایط گرفتن وقت سفارت و هزینه های وقت سفارت ایتالیا نداشته باشد احتمالاً در گرفتن ویزا موفق نخواهد بود و هزینه ای را که بابت وقت سفارت پرداخت کرده است به وی برگردانده نخواهد شد.

 

زمان و هزینه صدور ویزای ایتالیا توریستی

بررسی اولیه‌ مدارک به منظور صدور ویزای ایتالیا معمولا دو هفته طول می‌کشد. در این مدت گذرنامه شما پیش سفارت ایتالیا باقی می‌ماند. سفارت پس از دریافت مدارک به شما رسید می‌دهد و در این رسید تاریخ و زمان مراجعه به سفارت برای پاسخ نهایی ذکر شده است. هنگام مراجعه مجدد لازم است که این رسید را همراه داشته باشید. قیمت ویزای ایتالیا ۶۰ یورو است که زمان ارائه‌ مدارک به صورت نقد در سفارت ایتالیا پرداخت می‌کنید. این مبلغ بابت بررسی درخواست و مدارک شماست و در هیچ حالتی سفارت این مبلغ را برنمی‌گرداند.

 

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید