مقالات

ویزای ایتالیا تحصیلی

۰۲

بهمن
۱۳۹۷

ویزای ایتالیا تحصیلی

ارسال شده توسط: admin/ 393 ۰

ویزای ایتالیا تحصیلی  قبل از اینکه در مورد این مورد صحبت کنم بهتر است ابتدا با این کشور بیشتر آشنا شویم. کشور ایتالیا در جنوب قاره اروپا واقع شده است و دارای آب و هوای بسیار مناسب و دلنشینی می باشد. پایتخت این کشور شهر رم می باشد که یکی از قدیمی ترین شهرهای قاره اروپا است. یکی از کشورهای علمی در قاره اروپا کشور ایتالیا می باشد که بسیاری از دانشجویان اروپایی و غیر اروپایی آرزوی دریافت ویزای ایتالیا تحصیلی را دارند و دوست دارند در این کشور تحصیل کنند. سالانه شاهد مهاجرت بسیاری از دانشجویان از سراسر دنیا به کشور ایتالیا می باشیم که توسط دانشگاه های این کشور بورسیه می شوند.

اخذ ویزای ایتالیا تحصیلی 

امکان اخذ ویزای ایتالیا تحصیلی از مقطع  لیسانس تا مقطع دکتری وجود دارد البته شما می توانید  به هر دو زبان انگلیسی و ایتالیایی در این کشور تحصیل نمایید اما تنوع رشته هایی که به زبان ایتالیایی هستند بسیار بیشتراز سایر رشته ها است. در ابتدا برای اخذ ویزای ایتالیا تحصیلی نیاز به مدرک زبان دارید که باید بر اساس نیاز آن رشته در هر دانشگاه نمره مربوطه در حدود حداقل ۶ تا ۷ نمره آیلتس زبان انگلیسی باشد.دانشگاه های ایتالیا از چند نظر پر طرفدار میباشند یکی اینکه سطح علمی دانشگاه های آن خیلی بالا میباشد دوم هزینه تحصیل در آن ها چندان بالا نمیباشد سوم اینکه تنوع رشته ها بسیار بالا میباشد و امکان تحصیل فقط منحصر به زبان ایتالیایی نمیباشد و امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد.

ویزای ایتالیا تحصیلی
ویزای ایتالیا تحصیلی

هزینه تحصیل در ایتالیا

برای دریافت ویزای ایتالیا تحصیلی بهتر است از هزینه تحصیل در این کشورنیز آگاه شوید. هزینه تحصیل در ایتالیا به صورت کلی به دو قسمت تقسیم می شود. قسمت اول از هزینه تحصیل در ایتالیا به شهریه شما در دانشگاه های این کشور اختصاص پیدا می کند که هزینه تحصیلی شما تلقی میشود. این هزینه به صورت متوسط در دانشگاه های ایتالیا سالانه بین ۸۵۰ تا ۱۰۰۰ یورو می باشد که پول نسبتاً زیادی می باشد. ولی بیشتر این هزینه توسط بورسیه ای که در این کشور به شما تعلق می گیرد قابل پرداخت می باشد. قسمت دوم از هزینه تحصیل در ایتالیا که مربوط به بعد از دریافت ویزای ایتالیا تحصیلی  می باشد، اختصاص پیدا می کند به هزینه زندگی روزمره در ایتالیا که این هزینه نیز هزینه زیادی می باشد که در ماه بین ۷۵۰ تا ۸۰۰ یورو است. برای این که از پس این هزینه بر بیاید یا باید در کنار درس خوندن و تحصیل به کار مشغول شوید یا این که با صرفه جویی در هزینه هایتان، هزینه زندگی خود را تا جای ممکن کم کنید.

برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید :  ویزای مولتی کانادا تضمینی

مزیت های ویزای تحصیلی ایتالیا

با دریافت ویزای ایتالیا تحصیلی شما می توانید در با کیفیت ترین دانشگاه های قاره اروپا که تعدادی از آن ها در کشور ایتالیا واقع شده اند به تحصیل بپردازید و مقدار زیادی از هزینه ای که برای تحصیل در این دانشگاه ها باید بپردازید به صورت بورسیه به شما پرداخت می شود. کیفیت دانشگاه های این کشور به گونه ای است که در سال های اخیر ۳۴ دانشگاه این کشور در رتبه های زیر ۹۰۰ در تمام دنیا از لحاظ علمی قرار گرفته اند. یکی دیگر از مزیت های تحصیل در کشور ایتالیا این است که شما می توانید با گرفتن ویزای ایتالیا تحصیلی از زیبایی ها و جاذبه های گردشگری فوق العاه زیبا در این کشور نیز آزادانه دیدن کنید و اوقات فراغت خود را در این کشور به بهترین شکل بگذرانید و ضمن تحصیل اوقاتی خوش همراه با آرامش داشته باشید.

ویزای ایتالیا تحصیلی
ویزای ایتالیا تحصیلی

 

مسکن دانشجویی در ایتالیا

روش های مختلفی برای گرفتن مسکن دانشجویی در این کشور می باشد هزینه این مسکن بستگی به متراژ آن دارد معمولا این هزینه بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ یورو برای دانشجویان خواهد بود این هزینه نسبت به تحصیل در دانشگاه های برتر ایتالیا هزینه زیادی نمی باشد و یکی از امتیازات دریافت ویزای ایتالیا تحصیلی برای ورود به دانشگاه های آن خواهد بود. البته خوابگاه های دانشجویی هم در این کشور وجود دارند که هزینه ای در حدود ۷۵ یورو تا ۲۵۰ یورو دارند که نسبت به اجاره یک منزل برای افراد مجرد به صرفه تر میباشد و باعث صرفه جویی در مخارج آن ها میباشد.

برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید :  ویزای استرالیا

مدارک لازم برای اخذ ویزا تحصیلی ایتالیا

۱٫فرم درخواست ویزای ایتالیا تحصیلی  که توسط ماشین تایپ یا بلاکر پر شده باشد+دو قطعه عکس

۲٫پاسپورت و فتوکپی صفحه اول آن

۳٫کپی نامه پذیرش در دوره تحصیلی

۴٫یک کپی از بلیط هواپیما یا رزرو آن برای درخواست دهنده

۵٫مجموع ۵۰ یورو برای درخواست ویزای تحصیلی ایتالیا

۶٫رزرو هتل در شهر دانشگاه برای درخواست کننده (برای حداقل ده روز اقامت)

۷٫گردش حساب بانکی به زبان انگلیسی به متعلق ۳ ماه گذشته به نام دانشجو یا یکی از والیدن (با الحاق یک کارت شناسایی ترجمه شده)

ویزای ایتالیا تحصیلی
ویزای ایتالیا تحصیلی

 

رشته های تحصیلی در ایتالیا

ایتالیا را می‌توان مهد رشته‌های هنری دنیا دانست در این کشور تمامی‌رشته‌های دانشگاهی تدریس می‌گردد اما رشته‌های هنر، باستان شناسی، معماری، طراحی داخلی، طراحی صنعتی، فشن و مد، مهندسی، علو کامپیوتر، مدیریت و اقتصاد، حسابداری و … از پرمخاطب ترین رشته‌ها هستند وافراد علاقه زیادی به تحصیل در این رشته ها دارند.

رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در ایتالیا آزمون خاص خود را داراند که نسبت به آزمون‌های دیگر بسیار سخت تر است و پذیرش در این رشته‌ها برای دانشجویان بین المللی سخت تر از سایر رشته‌ها می‌باشد.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید