ویزای اسپانیا

 

 

 

از کشورهای زیبای اروپا می توان به کشور اسپانیا اشاره نمود کشور اسپانیا قدمتی تاریخی دارد و از قدیمی ترین کشورهای جهان می باشد. از همسایه های این کشور می توان به فرانسه و پرتغال و مراکش اشاره کرد و از دو طرف دیگر نیز با دریای مدیترانه هم مرز می باشد. اسپانیا از نظر اقتصادی بسیار قوی می باشد و جز قدرتمندترین و ثروتمند ترین کشور ها در جهان محسوب می شود پایتخت این کشور شهر مادرید می باشد و از زیباترین و رویایی ترین و بزرگ ترین شهر های اسپانیا است. زبان رسمی این کشور اسپانیایی می باشد و هزینه زندگی در این کشور بسیار مناسب است و افراد بسیار این کشور را برای زندگی انتخاب می کنند. افراد هر ساله با تورهای مسافرتی اسپانیا به این کشور سفر می کنند و بیشتر افراد برای اقامت در این کشور اقدام به دریافت ویزای اسپانیا می کنند.

انواع ویزا های اسپانیا

کشور اسپانیا نیز از کشورهایی عضو شنگن می باشد؛ بنابراین گردشگران و توریست هایی که قصد سفر به اسپانیا را دارند باید ویزای شنگن را تهیه کنند. اسپانیا انواع ویزای مختلفی دارد که از جمله آن‌ها میتوان به ویزای ترانزیت فرودگاهی اشاره کرد؛ که در این نوع ویزا مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد؛ و نوع دیگر ویزای اسپانیا ویزای عبور است که مسافر می تواند از فرودگاه خارج شود و به صورت زمینی از کشور خارج شود. ویزای دیگر ویزای اقامت بلند مدت می باشد که معمولاً برای ادامه تحصیل و کار اخذ می شود؛ و ویزای توریستی اسپانیا از مهم ترین ویزاهای اسپانیا به شمار می اید که به افرادی تعلق می گیرد که می‌خواهند به مدت کوتاه و به منظور بازدید و تفریح از اسپانیا به افراد داده می شود؛ و مدت مشخصی دارد و مسافر نمیتواند با داشتن این ویزا در اسپانیا تحصیل و یا کار کند.

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا متعلق به افرادی می باشد که خواهان بازدید از جاذبه های طبیعی و تاریخی این کشور می باشد و می خواهند مدت کوتاهی را در این کشور بگذرانند. کشور اسپانیا به دلیل داشتن جاذبه های طبیعی و فرهنگی و تاریخی بسیار سالانه گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می ند. به همین دلیل توانسته است در جدول رتبه بندی در ردیف اول قرار بگیرد. اگر شما می خواهید ازاین کشور زیبا و رویایی دیدن کنید باید از قبل ویزای توریستی اسپانیا خود را تهیه نمایند زیرا بدون داشتن ویزای توریستی اسپانیا حق ورود به اسپانیا نخواهند داشت؛ و ویزای توریستی اسپانیا یکی از ویزاهای شنگن می باشد که باید جهت رزرو وقت سفارت اسپانیا و اخذ ویزای این کشور به آژانس های مسافرتی معتبر رجوع کنید.

ویزای تجاری اسپانیا

افراد بسیاری باید تجارت به این کشور سفر می کنند و برای این امر باید ویزای اسپانیا را داشته باشند ویزای تجاری اسپانیا یک سری مدارک می خواهد که باید ن ها را قبل را این که وقت سفارت اسپانیا برسد تهیه و اماده نمایید. کشور اسپانیا از نظر اقتصادی بسیار موفق می باشد به همین دلیل است که افراد این شور را برای سرمایه گذاری و تجارت بیشتر مورد انتخاب قرار می دهند. و هر ساله به تعداد افرادی که ویزای اسپانیا تهیه می کنند از این طریق افزوده می شود.

ویزای دانشجویی اسپانیا

نوع دیگری از ویزای اسپانیا می توان به ویزای دانشجویی اسپانیا اشاره نمود. امروزه تعداد بی شماری از دانشجویان خواهان ادامه تحصیل در اسپانیا می باشد. از مدارک لازمی که برای ویزای اسپانیا دانشجویی نیاز می باشد به اصل و کپی از گواهی که مبنی بر این می باشد که تمامی هزینه های فرد توسط یک فرد اسپانیایی یا ایرانی در ان کشور تامین خواهد شد اعم از هزینه های تحصیلی و اقامتی و شخصی می باشد. و نیز اصل و نیز کپی مدرکی که نشان دهنده پذیرش شما از طرف دانشگاه اسپانیا می باشد. شما برای اخذ ویزای اسپانیا باید این مدارک را به صورت کامل ارائه دهید.

ویزای پزشکی اسپانیا

ویزای پزشکی اسپانیا نیز جز ویزای اسپانیا محسوب می شود. برای دریافت ویزای اسپانیا در این مورد نیز باید در میان مدارک مربوطه اصل و کپی برگه ای که تعیین می کند از بیمارستان واقع در اسپانیا رزرو شده اید را به همراه داشته باشید. هم چنین باید یکی از همراهان درجه یک بیمار در این سفر به اسپانیا همراه بیمار باشد. ویزای اسپانیا برای این مورد معمولا به خاطر شرایط بیمار به زودی تهیه و صدور می شود.

ویزا برای دیدار اقوام

از دیگر ویزاهای اسپانیا می توان به ویزای دیدار اقوام اشاره کرد. بسیاری از افراد برای دیدن از اقوام و خویشاوندان خود باید ویزای بازدید خویشاوندی تهیه کنند تا بتوانند به مدت طولانی در اسپانیا بمانند و لحظات خوشی را در بین نزدیکان خود داشته باشند. تهیه این ویزا نیز همانند دیگر ویزاها می باشد که باید از طریق سفارت مربوطه در کشور خود اقدام کرد. اسپانیا کشوری است که مهاجر زیادی را در دل خود جا داده است به همین دلیل نیز مسافران زیادی از این ویزا استفاده می کنند تا بتوانند بعد از مدت طولانی نزدیکان خود را ببینند. که حتما باید قبل از سفر این ویزا رو تهیه کنید در غیر این صورت اجازه پرواز به شما داده نخواهد شد.

مراحل دریافت ویزای اسپانیا

اولین مرحله جهت اخذ ویزای اسپانیا پر کردن فرم تقاضای ویزا می باشد،  فرم تقاضای ویزای اسپانیا را می توانید از آزانس سفری دیگر دریافت نمایید. بعد از پرکردن فرم تقاضای ویزای اسپانیا (به تعداد مسافرین همراه) به همراه سایر مدارک که در ادامه خواهد آمد بصورت حضوری به آژانس سفری دیگر جهت گرفتن وقت سفارت اسپانیا مراجعه کنید و در زمان تعیین شده فرم تقاضای ویزای اسپانیا را به همراه سایر مدارک جهت مصاحبه تحویل دهید، تصمیم نهایی سفارت اسپانیا در مورد صدور ویزای اسپانیا وابسته به مدارک (کامل بود یا نبودن) و مصاحبه حضوری شما در محل سفارت اسپانیا خواهد بود.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای اسپانیا

اما مدارکی که ضروری است در زمان تعیین شده برای مصاحبه به همراه فرم تقاضای ویزای اسپانیا تحویل داده شود به شرح زیر است:

 1. شناسنامه ایرانی
 2. گذرنامه

نکته : اعتبار گذرنامه(پاسپورت) باید حداقل شش ماه بیشتر از تاریخ ویزای درخواستی شما باشد. حتما از صفحه های اول و دوم گذرنامه و تمامی صفحاتی که مهر خورده اند کپی گرفته شود.

 1. دو قطعه عکس رنگی

عکسی که برای اخذ ویزای اسپانیا گرفته می شود باید دارای شرایط ذیل باشد: عکس رنگی، با زمینه سفید، تمام‌رخ، عکس در ابعاد ۴*۳ گرفته شود و کم تر از سه ماه پیش گرفته شده باشد و در واقع طوری باشد که با ظاهر کنونی فرد تفاوت چندان ملموسی نداشته باشد. طبق قوانین مخصوص شینگن، عکس متقاضی بر روی برچسب ویزای اسپانیا چاپ و درج خواهد شد.

 1. اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی جهت ویزای اسپانیا
 • برای کارمندان دولت ترجمه آخرین حکم کارگزینی ضروری می باشد.
 • برای کارمندان بخش خصوصی نیز گواهی اشتغال به کار بر روی سربرگ شرکت یا محل کار به صورت اسپانیایی و یا انگلیسی لازم است.
 • برای صاحبان شرکت ها و مشاغل خصوصی ترجمه روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه شرکت به زبان انگلیسی ضروری است، از اصل مدارک فارسی هم باید دو سری کپی گرفته شود.
 • برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها نیز کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی ضروری است.
 • برای مشاغل آزاد هم ترجمه مجوز  کسب و یا کارت بازرگانی لازم می باشد.

انواع مدارک متناسب با نوع سفر جهت اخذ ویزای اسپانیا

 • ویزای اسپانیا جهت ملاقات با خانواده و دوستان

جهت اخذ ویزای اسپانیا برای دیدار با خانواده و دوستان، متقاضی ملزم به ارائه مدارک ذیل می باشد:

اصل و دو نسخه کپی دعوت نامه ارسال شده، کپی کارت اقامت یا کارت شناسایی فرد دعوت کننده از اسپانیا، اصل و کپی شناسنامه های ترجمه شده به انگلیسی و یا اسپانیایی (به طوری که نسبت فامیلی دعوت کننده و شخص دعوت شده باید مشخص گردد.)

 • ویزای اسپانیا تجاری

جهت اخذ ویزای اسپانیا برای امور تجاری، متقاضی ملزم به ارائه مدارک ذیل می باشد:

ارائه اصل و کپی یک دعوت نامه معتبر از موسسه اسپانیایی، ترجه مدارک شرکتی که شخص متقاضی در ایران مشغول به کار است(مانند ترجمه روزنامه رسمی شرکت مورد نظر)، ارائه کپی کارت بازرگانی، اشخاصی که برای اولین بار تقاضای ویزای تجاری اسپانیا می کنند باید توجه داشته باشند که لازم است از دفاتر بازرگانی اسپانیا ساکن در تهران معرفی نامه دریافت کنند، در غیر این صورت ارائه فتوکپی ویزای قبلی اسپانیا (در صورت وجود) کافی است.

 • ویزای اسپانیاپزشکی

جهت اخذ ویزای اسپانیا برای مسائل پزشکی متقاضی ملزم به ارائه مدارک ذیل می باشد:

ارائه ترجمه رسمی و دو سری کپی از ترجمه مجوز شورای پزشکی ایران که جهت اعزام به خارج از کشور صادر شده است، ارائه اصل و کپی برگه تعیین وقت از بیمارستان یا کلینیک اسپانیایی. نکته ای که در این جا قابل توجه است این است که لازم به ذکر است که یک نفر از اعضای خانواده درجه یک (پدر ، مادر ، خواهر ، برادر ، فرزند و همسر)باید در طول سفر همراه بیمار در باشد.

 • ویزای اسپانیا اقامت

جهت اخذ ویزای اسپانیا برای اقامت متقاضی ملزم به ارائه مدارک ذیل می باشد:

متقاضی باید کپی تمام مدارکی را که برای جواب ویزای اسپانیا مفید است در ضمیمه نامه ای به کنسول گری جهت بیان دلایل تقاضای ویزای اسپانیا ارائه کند. افرادی که مدارکشان جهت اخذ ویزای اسپانیا کامل باشد به وسیله تلفن برای مصاحبه حضوری دعوت می شوند.

 • ویزای اسپانیا دانشجویی

جهت اخذ ویزای اسپانیا برای ویزای دانشجویی متقاضی ملزم به ارائه مدارک ذیل می باشد:

باید اصل و کپی پذیرش از دانشگاه یا مدارس اسپانیا ارائه گردد، اصل و کپی یک گواهی رسمی از جانب شخصی اسپانیایی یا ایرانی که ساکن اسپانیاست مبنی بر این که همه هزینه های شخصی و تحصیلی شخص متقاضی را در زمان اقامتش در این کشور تامین کند ، در صورت وجود نیز ارائه سندی که نشان دهنده حساب بانکی شخص متقاضی در اسپانیا باشد الزامی است.