ویزای استرالیا

۲۵

آذر
۱۳۹۷

ویزای استرالیا

ارسال شده توسط: admin/ 1407 ۰

ویزای استرالیا قبل از توضیح لازم هست که در مورد خود استرالیا اطلاعاتی کسب کنید استرالیا کشوری است که توسط اقیانوس هند و اقیانوس آرام احاطه شده. شهرهای اصلی آن سیدنی، بریزبن، ملبورن، پرت و آدلاید هستند که شهرهای ساحلی می باشند.پایتخت استرالیا شهر کانبرا که بر خلاف شهرای دیگر دسترسی به ساحل ندارد. این کشور به خاطر اپرای سیدنی، دیواره های بزرگ مرجانی و بیابانی به نام اوت بک شناخته می شود و زیستگاه گونه های حیوانی منحصر به فردی مانند کانگورو و پلاتایپوس های اردکی است.

 

 

ویزای استرالیا

ویزای استرالیا توریستی

 

استرالیا، بی تردید زیباترین قاره جهان است.اخذ ویزای استرالیا و ویزای توریستی استرالیا برای سفر به سرزمینی پهناور با بیشترین تنوع زیستی و گیاهی، با عجایب طبیعی خارق العاده و بی نظیر، بهترین گزینه برای متفاوت سپری کردن تعطیلات است. مسافرت به استرالیا، تجربه ای زیبا و خاطره انگیز است که در هیچ جای دیگر، قابل دستیابی نیست.

 

شرایط آب و هوایی استرالیا

 

آب و هوای استرالیا معتدل است و همین خصوصیت، استرالیا را در چهار فصل سال، مقصد توریست ها می نماید. استفاده از فرصت تعطیلات سال نو میلادی، شما را با جشن ها و فستیوال های داخلی بی نظیری مواجه می کند. در حال حاضر، سفارت استرالیا در تهران، درخواست های ویزا را به صورت آنلاین می پذیرد . با این تدبیر، زمان رسیدگی و صدور ویزا بسیار کوتاه شده است. اخذ ویزای توریستی استرالیا، نیاز به مصاحبه یا مراجعه حضوری ندارد و کلیه مراحل از ابتدا تا انتها، به صورت آنلاین انجام می پذیرد.

 

 

ویزای استرالیا
ویزای استرالیا

ویزای استرالیا توریستی

 

ویزای توریستی استرالیا برای افرادی است که می خواهند برای مسافرت، دیدار اهالی خانواده از جمله والدین، فرزندان، برادر، خواهروفامیل، یا برای قرارهای کاری یا شرکت در سمینارها به استرالیا سفر کنند.

در حال حاضر، متقاضیان ویزای توریستی استرالیا و ویزای استرالیا، از طریق ویزای زیر گروه ۶۰۰، اقدام می کنند. این ویزا بنا به درخواست متقاضی، ۳.۶ ماهه است. این ویزا به صورت الکترونیکی صادر شده و در پاسپورت متقاضی، چاپ نمی شود. متقاضی با در دست داشتن تایید سفارت مبنی بر داشتن ویزای استرالیا میتواند به استرالیا مسافرت کند.

 

شیوه زندگی در استرالیا

استرالیا یک دموکراسی مستقل غربی است که جمعیت آن بیش از ۲۲ میلیون نفر است. استرالیا یکی از مدنی ترین کشور های جهان است که حدود ۷۰ درصد از جمعیت آن در ۱۰ شهر بزرگ زندگی می کنند. بیشتر ساکنین در طول ساحل شرقی و گوشه جنوب شرقی این قاره متمرکز شده اند. شیوه زندگی استرالیا نشان دهنده اصالت غربی آن است، اما استرالیا همچنین یک جامعه چند فرهنگی است که توسط بیش از شش میلیون مهاجر از حدود ۲۰۰ کشور غنی شده است.

 

چهار نفر از ۱۰ استرالیایی مهاجر هستند و یا فرزندان نسل اول مهاجرانند که نیمی از آنها به زبان های غیر انگلیسی صحبت می کنند. ویزای توریستی استرالیا شامل حال افرادی می باشد که با اهداف گردشگری، دیدار خانواده ، دیدارهای کاری و یا شرکت در سمینارها قصد سفر به استرالیا را دارند. در حال حاضر، متقاضیان ویزای استرالیا با اهداف ذکر شده ، می توانند از طریق ویزای استرالیا زیر گروه ۶۰۰، اقدام کنند. ویزای استرالیا بنا به درخواست متقاضی می تواند با اعتبار ۳ماه و یا ۶ ماه صادر شود.

ویزای استرالیا به صورت الکترونیکی و آنلاین بوده و در پاسپورت متقاضی الصاق نمی شود. متقاضی با در دست داشتن تایید سفارت مبنی بر داشتن ویزا میتواند به استرالیا مسافرت کند.

 

 

ویزای استرالیا
ویزای استرالیا

قوانین ویزای استرالیا

قبل از مهاجرت به هر کشوری باید قوانین آن کشور را بدانید . در استرالیا هر شخصی موظف است که قانون را رعایت نماید . برخی قوانینی که ممکن است در کشورهای دیگر مورد قبول باشد اما در استرالیا غیر قانونی باشد . البته دانستن و فهمیدن قوانین استرالیا به شما کمک می کند که خود را با زندگی در استرالیا وفق دهند .

 

لاج آنلاین و لاج آفلاین ؟

لاج (Lodge) کشور استرالیا در واقع به دو صورت Online-Lodge و Offline-Lodge/Paper-Based امکان پذیر است . در حالت اول یعنی لاج آنلاین فرم هایی که حاوی اطلاعات ثبت نام می باشد در وب سایت اداره مهاجرت استرالیا و به صورت آنلاین تکمیل و پس از اینکه هزینه لاج را پرداخت کردید تمامی مدارک و اسناد مورد نیاز که از قبل باید شخص متقاضی اسکن کرده باشد، آپلود می شود. پرداخت در این روش به صورت آنلاین و آنی و با استفاده از ویزا یا مستر کارت است .

اما گزینه دوم یعنی لاج آفلاین نسخه الکترونیکی تمام فرم های ثبت نام از سایت اداره مهاجرت، دانلود، پرینت و تکمیل می شود و به همراه کلیه ی مدارک مورد نیاز برای سفارت استرالیا به صورت پستی ارسال می گردد تا در نوبت بررسی قرار گیرد .درروش لاج آفلاین متقاضی باید یک ویزا کارت درخواست داده و اطلاعات آن که شامل شماره ۱۶ رقمی بر روی کارت، کد امنیتی CVV2 و تاریخ انقضای کارت را در فرم مخصوص پرداخت قید نماید .

 

ویزای استرالیا
ویزای استرالیا

اقتصاد استرالیا

استرالیا کشوری است با اقتصادی مبنی بر تولید ناخالص داخلی بالا و توان بخش خصوصی، بنابراین کشوری ثروتمند است . در استرالیا کیفیت زندگی بالاست . به همین دلیل مردم این کشور از شادترین مردمان دنیا هستند . این کشور کشوری مهاجر پذیراست ودارای چند فرهنگ گوناگون می باشد . یک زندگی روتین در استرالیا شامل فعالیت هایی چون گذراندن در هوای خوب در خارج از خانه ، ورزش مکرر و همچنین استفاده از غذای سالم و تازه خلاصه کرد .

 

برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید :  تور تایلند

امنیت در استرالیا

 

امنیت در استرالیا بسیار بالاست و نرخ ارتکاب جرم در این کشور بسیار پایین است و این مساله باعث جذابیت بالای مسافرین مهاجر به استرالیا شده است .

تسهیلات به مهاجرین در استرالیا

استرالیا به مهاجرین خود تسهیلاتی نیز اعطا می کند از جمله :

 

بیمه درمانی استرالیا یا Medicare

بیمه درمانی استرالیا Medicare نام دارد. این بیمه درمانی به صورت رایگان در اختیار افرادی که دارای اقامت دائم و یا تابعیت استرالیا را در اختیار دارند قرار می گیرد. پس اگر شما صاحب ویزای دائم استرالیا هستید می توانید از این بیمه استفاده نمایید .

 

بیمه بیکاری در استرالیا

مزایای بیمه بیکاری به کسانی تعلق می گیرد که تابعیت کشور استرالیا را در اختیار دارند و اگر افرادی از طریق ویزای استرالیا مهاجرت به استرالیا را دارند و مهاجر کشور باشند تا زمانی که تابعیت این کشور را در اختیار نداشته باشند نمی توانند از بیمه بیکاری و مزایای آن استفاده نمایند .

 

ویزای استرالیا
ویزای استرالیا

استفاده از وام تحصیلی در استرالیا

وام تحصیلی به شهروندان استرالیایی در استرالیا به نام HELP تعلق میگیرد . این وام به محصلان اجازه می دهد تا بدون پرداخت هزینه تحصیلی در استرالیا به تحصیل بپردازند و زمانی که شروع به کاری پر درآمد کردند وام تحصیلی خود را پرداخت نمایند.

البته لازم به ذکر است که این وام متعلق به افرادی است که دارای تابعیت استرالیا باشند .

 

قوانین پناهندگی در استرالیا

در سالهای گذشته استرالیا به دلیل وسعت بسیار زیاد و جمعیت بسیار کم نسبت به پهناور بودنش کشور مهاجر پذیر و پناهنده بگیر بوده است ، اما افرادی که به صورت غیر قانونی خود را به خاک استرالیا میرسانند طبق قانون استرالیا باید به یکی از جزیره های ماناس ، کریسمس یا اندونزی فرستاده شوند، وضعیت وحشتناک پناهج.یان ایرانی در اردوگاهای پناهجویان در استرالیا جای هیچ شکی را برای ما و شما بجای نمیگذارد که اگر قصد ورود غیر قانونی به استرالیا و یا به هر دلیل درخواست پناهندگی در استرالیا را دارید از انجام این عمل درست بردارید و کمی تفکر کنید.افرادی که به صورت قانونی و اخذ ویزای توریستی استرالیا وارد خاک استرالیا میشوند طبق قانونی پناهندگی استرالیا باید تا قبل از ۶ ماه درخواست پناهندگی خود را اعلام کنند در غیر این صورت امکان رد شدن درخواست پناهندگی وجود دارد .

 

ویزای استرالیا
ویزای استرالیا
انواع ویزای استرالیا

ویزای اسکریل ورکر استرالیا : معیار ارائه و اخذ ویزای این ویزا سطح مهارت و تحصیلات متقاضی می باشد . پس بنابراین در پروسه ی مهاجرت افراد به استرالیا از طریق این ویزا (ویزای اسکریل ورکر) و قبل از اینکه شما هر اقدامی کنید باید ارزشیابی مثبت مدرک تحصیلی خود را  که از سازمان مربوطه یعنی هر رشته ی تحصیلی سازمان ارزیابی کننده مربوط به خود را دارد دریافت کرده باشید. در اداره مهاجرت استرالیا باید در ابتدا مدرک تحصیلی و شغلی شما توسط سازمان مرتبط با رشته ی تحصیلی خودتان ارزشیابی شود که به این مرحله Assessment می گویند .

 

ویزای استرالیا کلاس ۱۸۹ 

ویزای کلاس ۱۸۹ استرالیا به عنوان بهترین حالت ویزای مهاجرت به استرالیا می باشد چرا که شما از همان ابتدا اقامت دائم استرالیا را در اختیار دارید . جهت مهاجرت به استرالیا از طریق مهارت و شغل باید جمع امتیازات شما به ۶۰ برسد .

 

 

ویزای استرالیا کلاس ۱۹۰

ویزای ۱۹۰ استرالیا یک ویزای امتیازی محسوب می شود و مربوط به افرادی است که می خواهند از امتیاز ایالتی برخوردار شوند . زمانی که یک فرد متقاضی مهاجرت به استرالیا شرایط لازم و اولیه را برای اقامت دائم در استرالیا را ندارند . از دلایکی که این افراد از شرایط لازم و اولیه برخوردار نیستند نرسیدن امتیاز به ۶۰ می باشد که این کمبود امتیاز می تواند به دلیل بالا بودن سن متقاضی و یا ضعیف بودن سطح زبان انگلیسی و یا نداشتن سابقه کار و یا پایین بودن امتیاز سطح تحصیلی می باشد .

 

 

ویزای استرالیا کلاس ۴۸۹ 

ویزای کلاس ۴۸۹ استرالیا به کسانی تعلق می گیرد که نتوانسته اند از طریق ویزای تخصصی و مهارت جهت مهاجرت به استرالیا اقدام نمایند .  ویزای استرالیا در واقع یک ویزای امتیازی است . ویزای کلاس ۴۸۹ ویزای اقامت موقت با قید و شرط استرالیا می باشد که برای ۴ سال اقامت موقت استرالیا را به فرد متقاضی اعطا می کند . البته شرط صدور این ویزا تعهدی است که افراد متقاضی باید به یکی از ایالت های استرالیا بدهند.

 

 

 

هزینه صدور ویزای استرالیا

هزینه صدور ویزای استرالیا یک شرایط خاص ندارد و به طور مکرر تغییر می کند. از این رو معیار دریافت هزینه ویزا توسط سفارت استرالیا روزی است که پروسه لاج کردن به جریان بیفتد، و اگر از زمانی که پروسه لاج کردن اتفاق بیفتد تا شروع این پروسه قیمت افزایش یابد، هزینه ویزا با قیمت جدید خواهد بود. در حال حاضر برای دریافت ویزای توریستی باید ۱۳۵ دلار استرالیا و برای ویزای تحصیلی ۵۵۰ دلار استرالیا باید پرداخت شود .

 

ویزای استرالیا
ویزای استرالیا

آدرس سفارت استرالیا در تهران

تهران، خیابان خالد اسلامبولی، خیابان بیست و سوم ، پلاک ۲

 

برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید :  ویزای ایتالیا توریستی

تلفن : ۸۸۷۲۴۴۵۶-۰۲۱

 

فکس : ۸۸۷۱۴۱۲۱-۰۲۱

 

ساعات کار سفارت استرالیا : یکشنبه تا پنج شنبه : ۸:۳۰ صبح تا ۱۴:۰۰ بعد از ظهر

 

روزهای تعطیل : جمعه و شنبه

 

 

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای استرالیا

۱٫اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار که توسط دارنده پاسپورت به امضا رسیده است به همراه کپی آن برای گرفتن ویزای استرالیا .

 

۲٫در صورت سفر به کشورهای اروپایی و آمریکایی حتما از پاسپورت خود کپی گرفته و به همراه داشته باشید تمامی ان اصول و مدارک در گرفتن ویزای استرالیا الزامی است .

 

۳٫دو قطعه عکس ۴*۶ به پس زمینه سفید

 

۴٫برای دانشجویان گواهی اشتغال به تحصیل در دانشگاه و بعد از گرفتن ویزای استرالیا مینوانند میزای تحصیلی نیز بگیرند.

 

۵٫برای ویزای استرالیا و ویزای تحصیلی نامه معرفی دانشگاه در استرالیا الزامی است .

 

۶٫گواهی اشتغال به کار با ذکر سمت، میزان حقوق، مدت زمان اشتغال و فیش حقوقی.

 

۷٫جواز کسب و یا روزنامه رسمی و یا هر مدرکی که نشان دهد شما در ایران مشغول به کار هستید .

 

۸٫در صورتی که می توانید دعوتنامه از استرالیا (از طرف بستگان و یا از طرف شرکت) تهیه فرمائید .

 

۹٫لیست بیمه تامین اجتماعی

 

۱۰٫نامه تمکن مالی و گردش ۶ ماه آخر سپرده بانکی با انگلیسی حداقل ۵۰ میلیون تومان در حساب شما پول باشد .

 

 

هزینه اخذ ویزای استرالیا

 

اخذ ویزای استرالیا و ویزای توریستی استرالیا توسط این آژانس به دو صورت تضمینی و غیر تضمینی انجام می پذیرد.

 

ویزای توریستی استرالیا به صورت تضمینی در صورت کامل بودن مدارک بالا امکان پذیر است و هزینه آن مبلغ ۱۷۰۰ دلار می باشد.

 

ویزای توریستی استرالیا و ویزای استرالیا به صورت غیر تضمینی نیز در این مجموعه انجام می پذید که هزینه آن ۳۰۰ دلار می باشد و در صورت در نیامدن ویزا آژانس سپهر گشت مسولیتی در این باره ندارد.

 

 

ویزای استرالیا برای ایرانیان

 

اخذ ویزای استرالیا برای ایرانیان چندان کار راحتی نیست اما اگر مدارکتان کامل باشد و آفیسر قانع شود که قصد شما از سفر به استرالیا فقط توریستی است و قصد ماندن در این کشور را ندارید. آن چیزی که تجربه ثابت کرده، سفارت استرالیا چندان راحت ویزای خود را برای ایرانیان صادر نمی‌کند اما اگر مدارکتان کامل باشد و ثابت شود که قصد ماندن در این کشور را ندارید، امکان آن وجود دارد که یک روزه ویزایتان صادر شود.استرالیا از نظر وسعت به عنوان ششمین کشور دنیا محسوب می‌شود و از مقصد بسیار مناسبی برای گردشگران، به خصوص طبیعت دوستان می‌باشد. خوشبختانه صدور ویزای استرالیا به صورت کاملا آنلاین می‌باشد و نیازی به اخذ وقت سفارت یا مصاحبه حضوری ندارید.

 

ویزای استرالیا
ویزای استرالیا

 

 

انواع ویزای استرالیا

ویزای استرالیا انواع زیر را شامل می‌شود اما در این مقاله منحصرا درباره ویزای توریستی استرالیا بحث خواهیم کرد.

ویزای استرالیا و اقامت دائم از طریق مهارت و تخصص (Skilled Migration)

مهاجرت از طریق تجارت و سرمایه‌گذاری (Business Migration)

مهاجرت همسر (Spouse Migration)

مهاجرت والدین (Parent Migration)

آخرین فرد بازمانده (Last Remain Relative)

ویزای دانشجویی (Student Visa)

ویزای استرالیا و ویزاهای موقت شامل انواع ویزاهای توریستی (Visitor Visa)

 

ویزای گردشی استرالیا

 

اگر به قصد گشت و گذار به استرالیا سفر می‌کنید باید درخواست ویزای استرالیا  را از سایت خط سیر پرواز استرالیا کنید. هزینه ویزای استرالیا برای ایرانیان ۱۳۵ دلار آمریکا است که باید به صورت آنلاین و با کارت‌های اعتباری مسترکارت، ویزا کارت یا درگاه پی‌پال پرداخت گردد.

 

 

ویزای استرالیا
ویزای استرالیا

 

نکات ویزای استرالیا

 

اعتبار گذرنامه فرد درخواست کننده ویزا باید شش ماه بیشتر از تاریخ سفر باشد.

چنانچه دارای دعوتنامه استرالیا هستید باید مدارک تابعیت و آدرس کامل شخص دعوت کننده را به همراه مدارک به سفارت ارائه دهید.

مدت زمان رسیدگی به ویزای استرالیا بسیار متغیر است و دیده شده برای برخی‌ها یک روزه تایید شده و برای برخی دیگر پس از ۶ هفته با جواب رد مواجه شدند

ویزای تحصیل در استرالیا

ویزای تحصیل در استرالیا

ویزای شماره ۵۰۰

مشخصه های این ویزای استرالیا

ویزای استرالیا به شما اجازه تحصیل در یک دوره تمام وقت  در یک مرکز مورد تایید را میدهد.

شرایط مورد نیاز:

شما باید:

در یک مرکز آموزشی بین المللی در استرالیا به عنوان دانشجوی تمام وقت پذیرفته شده باشید.

و اگر زیر هجده سال هستید شرایط مربوطه برای افراد زیر سن قانونی دارا باشید.

ویزای استرالیا برای دانشجویان

این ویزا برای دانشجویان و دانش‌آموزانی است که برای تحصیل در یک مؤسسه‌ی ثبت‌شده معتبر به استرالیا می‌آیند.

ویزای استرالیا برای شما امکانات زیر را فراهم می‌کند:

شما می‌توانید یک دوره‌ی تحصیلی تمام وقت را در استرالیا بگذرانید؛

خانواده‌ی شما نیز می‌توانند به همراه شما به استرالیا بیایند.

قبل از فرستادن درخواست

قبل از فرستادن درخواست ویزا باید شرایط زیر را داشته باشید:

در یکی از مؤسسه‌های تحصیلی تمام وقت استرالیا پذیرش گرفته باشید؛

اگر سن شما زیر ۱۸ سال است باید برای مدت زمان اقامت در استرالیا دارای حمایت رفاهی و مالی لازم باشید.

 

 

 

Summary
ویزای استرالیا
Article Name
ویزای استرالیا
Description
ویزای استرالیا | ویزای استرالیا توریستی | اخذ ویزای استرالیا | هزینه ویزای استرالیا | انواع ویزای استرالیا | مدارک ویزای استرالیا |
Author
Publisher Name
خط سیر
Publisher Logo
Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید