مقالات

ویزای مولتی کانادا و اقامت

۰۲

بهمن
۱۳۹۷

اقامت و ویزای مولتی کانادا

ارسال شده توسط: admin/ 380 ۰

اقامت و ویزای مولتی کانادا درچند سال اخیررونق بسیاری داشته است. کانادا بواسطه صادر کردن ویزا برای مسافران به خصوص مسافران ایرانی یکی از بهترین مقاصد برای بازدید گردش و اقامت در بین کشورهای جهان، به حساب می‌آید. این کشور دومین کشور بزرگ جهان است و شرایط زندگی در این کشور با رفاه وارامش زیادی همراه میباشد. این کشور با توجه به مساحت زیادی که دارد از جاذبه های گوناگونی برخوردار است و به پاییز فوق العاده و رویاییش معروف است. از سال ۲۰۱۵ به بعد دولت کانادا اقداماتی انجام داد تا اقامت و ویزای مولتی کانادا بیشتر صادر شود و کمتر مشاهده می‌کنیم که ویزای یکبار ورود کانادا صادر شود.

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا فقط با هدف گرشگری میباشد و اجازه ورود به گرشگران را به مدت ۶ ماه میدهد که خود این نوع ویزا به دو دسته

۱- ویزای سینگل   ۲- ویزای مالتیپل کانادا

اقامت و ویزای مولتی کانادا
اقامت و ویزای مولتی کانادا

 

 

ویزای سینگل کانادا

گردشگران با ویزای سینگل یا ویزای یکبار ورود فقط میتوانند تا یک بار وارد خاک کانادا شوند و برای ورود مجدد باید دوباره ویزا اخذ نمایند مگر اینکه گردشگران کانادا را به مقصد ایالات متحده امریکا ترک کنند در این صورت نیازی به اخذ مجدد ویزا ندارند.

ویزای مولتیپل کانادا

ویزای مولتیپل کانادا که به آن اقامت و ویزای مولتی کانادا  هم گفته می‌شود، نوعی ویزای توریستی است که به فرد اجازه می‌دهد تا زمان اعتبار ویزا بدون محدودیت به کانادا سفر نماید و هر بار نیز تا ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشد. اعتبار ویزای مولتی کانادا معمولا تا پایان اعتبار پاسپورت متقاضی میباشد و از آنجایی که حداکثر اعتبار پاسپورت ایرانی ۵ سال است به این ویزا در ایران، ویزای ۵ ساله کانادا نیز گفته می‌شود.

برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید :  تور دبی

مزایای اقامت و ویزای مولتی کانادا

مهمترین مزیت اقامت و ویزای مولتی کانادا  رفت و آمد بدون محدودیت و عدم نیاز به تمدید هر ساله این پاسپورت است. از دیگر مزیت های آن می‌توان : ۱- تعداد دفعات متعدد ورود به خاک کانادا۲- ورود به کانادا از طریق کلیه مرزها و در تمام زمان‌ها۳- امکان اقامت تا ۶ ماه در کانادا۴- و پس از گذشت ۶ ماه تنها با خروج چند ساعته فرد از کانادا و بازگشت مجدد به کانادا می‌تواند به مدت ۶ ماه دیگر در آنجا باشد.

ویزای مولتی کانادا با اقامت
اقامت و ویزای مولتی کانادا

ویزای کانادا

رشد و پیشرفت کشور کانادا طی دهه های گذشته سبب شده تا درخواست سفر به این کشور با اهداف توریستی، تجاری، علمی و مهاجرتی روند رو به رشدی را داشته باشد. گستردگی سرزمینی، اقلیمهای گوناگون، توسعه یافتگی در سطوح مختلف و کم بودن جمعیت در کنار نخبه گرایی همه و همه از عوامل رشد این درخواست میباشد. دشواری در دریافت اقامت و ویزای مولتی کانادا  برای سفر به کانادا سفر به این کشور را برای بسیاری جذابتر و مهیج تر کرده است.

انواع ویزای کانادا

انواع مختلفی از ویزاها وجود دارد که با توجه به هدف سفر خود باید برای یکی از آنها درخواست نمایید. ویزای توریستی، ویزای ترانزیت، ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای درمانی، ویزای مطالعاتی و ویزای سرمایه گذاری از انواع ویزاهای کانادا به حساب می آیند. یکی دیگر از مهمترین ویزاها اقامت و ویزای مولتی کانادا  میباشد.

ویزای کاری کانادا

ویزاری کاری کانادا طرفداران بسیار زیادی دارد. این کشور با وسعت پهناور خود فضایی به وجود آورده که می توان از آن به بهشت کاری و اشتغال جهان نام برد. جمعیت بسیار کم در برابر وسعت و بزرگی این کشور، امکانات فراوان کاری به وجود آورده است .اگر شما هم قصد راه اندازی یک کسب و کار جدید را دارید، کانادا نقطه شروع عالی و  بسیار مناسبی است. این کشور با مالیات و هزینه های پایین در زمان راه اندازی کسب و کار، اقتصادی قدرتمند و امکانات پژوهشی و آموزشی بسیار مناسب به کشوری رویایی برای کسب و کارهای نوپا بدل شده است.

برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید :  تور مشهد
ویزای مولتی کانادا با اقامت
اقامت و ویزای مولتی کانادا

 

هزینه ویزای کانادا

حتما به خاطر دارید که گفتیم یکی از کارهایی که در هنگام وقت گرفتن از سفارت باید برای اقامت و ویزای مولتی کانادا انجام دهید پرداخت هزینه ها به صورت آنلاین از طریق کارت اعتباری و یا از طریق بانک است. هر کشوری هزینه مخصوص به خود را با توجه به عوامل مختلف تعیین می نماید. مبلغی که برای گرفتن وقت از سفارت کانادا باید پرداخت نمایید ۱۸۵ دلار می باشد که ۱۰۰ دلار از این مقدار به هزینه سفارت و ۸۵ دلار دیگر آن به انگشت نگاری اختصاص یافته است. افراد زیر ۱۴ سال و بالای ۸۰ سال، افراد مقیم کانادا و دیپلمات ها از انجام عملیات انگشت نگاری و متعاقباً پرداخت هزینه مربوط به ان معاف می باشند. انجام انگشت نگاری برای سایر افراد الزامی میباشد.

مراحل کلی دریافت ویزای کانادا

۱٫تهیه چک لیست مدارک مورد نیاز (اعم از ترجمه شناسنامه، سند ازدواج، اصل پاسپورت های جدید و قدیمی، ترجمه مدارک شغلی، دعوت نامه و… که برای جزئیات بیشتر بایستی با ما تماس بگیرید)

۲٫آماده کردن و اسکن مدارک

۳٫تکمیل فرم های درخواست ویزا اقامت و ویزای مولتی کانادا به صورت آنلاین

۴٫ثبت درخواست و پرداخت هزینه ها به سفارت کانادا

۵٫دریافت نامه مراجعه به VACجهت انگشت نگاری

Summary
Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید